Victoria Beckham wpadła w niezłe tarapaty. Jej marka jest zadłużona na 300 milionów złotych

Imperium mody Victorii Beckham jest w poważnych tarapatach. Jak donoszą zagraniczne media, marka jest zadłużona na około 300 milionów złotych.

Marka Victorii Beckham, która należy do grupy Victoria Beckham Holdings (VBH) przechodzi kryzys finansowy. Jak donosi portal The Mirror, firma jest zadłużona na prawie 54 miliony funtów, co w przeliczeniu na złotówki daje około 300 milionów złotych. 

Zobacz wideo Victoria Beckham pokazała, w jakiej sukni zaprezentowała się na ślubie syna

Piotr Kraśko, Dominika Czwartosz, Ilona i Marek KondratowiePierwsza żona Majdana to znana projektantka, a eks Kraśki poznała go z obecną żoną

Victoria Beckham ma poważny problem

Podobno grupa Victoria Beckham Holding przechodzi teraz kryzys. Wszystko przez długi, które narosły podczas ogólnoświatowej pandemia COVID-19. Jak podaje zagraniczny portal, powołując się na raport o zyskach i stratach firmy:

Całkowite przychody grupy Victoria Beckham Holdings spadły o sześć procent, do 36,1 mln GBP (2019 – 38,3 mln GBP) z powodu skutków globalnej pandemii […] Grupa szybko zareagowała (...) i kontrolowała swoje środki pieniężne oraz wydatki, co doprowadziło do znacznego zmniejszenia strat operacyjnych - podkreśliły osoby odpowiedzialne za sporządzenie dokumentu.

Victoria BeckhamVictoria Beckham East News

Marka, by się ratować, wypuściła linię kosmetyków premium, które w swojej kategorii mają być zdaniem producentów "najlepsze na rynku". Jak podkreślił The Mirror:

Victoria Beckham Beauty kontynuuje poszerzanie swojego portfolio, wprowadzając w tym roku wiele nowych kosmetyków, które są najlepszymi w swojej klasie produktowej - padło w raporcie firmy.

W 2020 roku grupa Victoria Beckham Holdings zarobiła 11,6 mln funtów, a więc prawie 66 mln złotych. To więcej o 4,5 mln funtów (a więc niemal 27 mln zł) niż w 2019 roku. Przypomnijmy, że ubrania od Beckham do tanich nie należą. Za swetry trzeba zapłacić nawet 500 funtów (około trzech tysięcy złotych), a za niektóre modele dżinsów bagatela 400 funtów (nieco ponad dwa tysiące złotych).

Mamy nadzieję, że marce modowej szybko uda się zażegnać kryzys. Lubicie minimalistyczne ubrania Victorii Beckham? Co myślicie o jej stylu?

ZOBACZ TEŻ: Victoria Beckham boi się, że straci syna. Wszystko przez Nicolę Peltz

Więcej o: