Agata Młynarska jest chora. Teraz opisała, jak się czuje. "Pytacie, co mnie boli"

Agata Młynarska w szczerym wpisie na Instagramie opowiedziała, jak wygląda jej codzienność. Dziennikarka od wielu lat zmaga się z chorobą Leśniowskiego-Crohna, spondyloartropatię i fibromialgię.

Agata Młynarska przyznała, że od dłuższego czasu zmaga się z wieloma schorzeniami. Córka Wojciecha Młynarskiego ma zdiagnozowaną chorobę Leśniowskiego-Crohna, spondyloartropatię i fibromialgię. Objawy tych zaburzeń są nieprzyjemne - pacjenci zmagają się z przewlekłymi biegunkami, utratą wagi, niedożywieniem i chronicznym bólem mięśni oraz stawów. We wpisie na Instagramie Młynarska pisze wprost, że jej rzeczywistość nie jest kolorowa.

Zobacz wideo Młynarska o swoim stanie zdrowia. Zabrakło leku zapobiegającego nawrót jej choroby. "Wysyłają je za granicę"

Agata Młynarska mówi o chorobie. "Każdego dnia staram się o uśmiech"

Dziennikarka dodała wakacyjne zdjęcie, jednak komentarz dołączony do postu nie jest już tak optymistyczny. Młynarska przyznaje, że ból, który odczuwa w związku z chorobą, niekiedy nie pozwala jej na uśmiech. Mimo wszystko gwiazda walczy o jak najbardziej komfortowe życie.

Na tym zdjęciu uśmiecham się, bo uśmiech dodaje mi siły. Każdego dnia staram się o ten uśmiech. Tak, staram się bardzo. Mam lepsze, gorsze i dużo gorsze dni. Z osobami doświadczającymi bólu zawsze tak jest. Dużo nas kosztuje bycie w dobrej formie. Najpierw temu zaprzeczałam, potem z tym walczyłam, jeszcze później odliczałam dni z nadzieją, że każdy już jest w tym bólu ostatni, a teraz jakoś się z tym godzę

Dziennikarka opowiedziała też o objawach, które towarzyszą jej niemal codziennie. Okazuje się, że czasami odczuwa ból całego ciała. Dodaje przy tym, że jest pod opieką najlepszych specjalistów.

Pytacie, co mnie boli. Czasami, jak to się mówi, "cały człowiek". Ból wędruje po mnie z upodobaniem. Raz sobie pomieszka w stopach i nogach, potem powędruje do kolan, posiedzi w palcach rąk i łokciach, odwiedzi ramiona... Choruję na chorobę Leśniowskiego-Crohna, która daje rzuty na różne organy. Cierpię na spondyloartropatię i fibromialgię. Jestem leczona najlepiej, jak się da, przez znakomitych lekarzy
 

Agata Młynarska walczy o zdrowie. "Ćwiczę, odpoczywam, jem to, co mogę i działam"

Agata Młynarska nie traci jednak siły. Końcówka jej wypowiedzi napawa optymizmem - gwiazda wierzy, że kiedyś uda jej się wyzdrowieć w pełni, a ból osłabnie na tyle, by pozwolić na normalne funkcjonowanie.

Zmieniłam tryb życia, ćwiczę i odpoczywam, jem to, co mogę i działam. Nie odpuszczę walki o życie bez bólu, aktywne i radosne. Piszę o tym, bo nie chcę tworzyć fałszywego obrazu o sobie. Uśmiechnięte zdjęcia to część autoterapii, pozwalają oderwać się od rzeczywistości, zapamiętać jej jasną stronę zwłaszcza wtedy, gdy jest gorzej...

Miejmy nadzieję, że Agata Młynarska wygra walkę o życie bez bólu.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.