Agata Młynarska od kilku lat zmaga się z chorobą. Groził jej paraliż. "Wylizuję się z bólu"

Agata Młynarska jakiś czas temu opowiedziała w mediach, że cierpi na chorobę Leśniowskiego-Crohna. Od tamtej pory chętnie dzieli się wiedzą na jej temat oraz informacjami o przebiegu terapii.

Więcej informacji o celebrytach znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Agata Młynarska od kilku lat zmaga się z chorobą Leśniowskiego-Crohna. Jest to przewlekłe zapalenie jelita grubego. W przypadku dziennikarki objawy nie dotyczą jedynie układu pokarmowego. U niej choroba objawiła się poważnym zapaleniem stawów.

Zobacz wideo Młynarska o swoim stanie zdrowia. Zabrakło leku zapobiegającego nawrót jej choroby. "Wysyłają je za granicę"

Znaki zodiaku politykówTiktokerka pokazuje znaki zodiaku polskich polityków. Internauci: Biedne byki

Agata Młynarska opowiedziała o kuracji

Agacie Młynarskiej z powodu choroby Leśniowskiego-Crohna groziło zupełne unieruchomienie. Zapalenie stawów było na tyle poważne, że jeszcze pół roku temu dziennikarka nie mogła chodzić i normalnie funkcjonować. Zdecydowała się wówczas na leczenie biologiczne. W jego ramach zaczęła otrzymywać zastrzyki.

Ostatnio Agata Młynarska poinformowała w sieci, jaki jest efekt kuracji biologicznej po kilku miesiącach od jej wdrożenia.

Po trzech miesiącach leczenia biologicznego na zapalenie stawów w przebiegu Leśniowskiego-Crohna widzę gigantyczną poprawę. Czeka mnie jeszcze wiele miesięcy terapii, ale warto! Wciąż jestem czujna, mam lepsze i gorsze dni, ale już nie wisi nade mną widmo nieustających sterydów.
 

Dziennikarka przyznała, że nie poprzestaje na tym. Leczy się również w sanatorium. W instagramowym wpisie Agata Młynarska opowiedziała, jakie zabiegi aplikuje sobie na zaatakowane przez chorobę stawy.

Miejscem moich powrotów jest Solec-Zdrój, bo kąpiel w siarce o zapachu iście chanelowskim (zgniłe jajo przy tym to lawenda) i borowinie, kinezyterapia, kriosauna, terapia manualna, to "zastrzyk" życia. Przyjeżdżam tu od wielu lat, wracam do formy i wylizuję się z bólu. I tak oto stałam się lwicą sanatoryjną wśród kuracjuszy, z którymi zawsze można się pośmiać. A tutaj, wierzcie mi, to podstawa!

Sophie 'Top Model'"Top Model". Sophie zrezygnowała z programu, ale zyskała szacunek widzów

Życzymy przede wszystkim zdrowia!

Więcej o: