Jerzy Połomski przechodzi trudny czas w Skolimowie. Coraz gorzej znosi pobyt. "Je w swoim pokoju"

Jerzy Połomski przebywa w Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Jak zdradziła tabloidowi mieszkanka ośrodka, jego stan zdrowia nie ulega polepszeniu.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń ze świata znajdziesz pod adresem Gazeta.pl.

Jerzy Połomski ze względu na pogarszający się słuch i problemy z pamięcią, w czerwcu 2021 roku trafił do Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie. Od tego czasu mówi się o jego problemach zdrowotnych i trudnościach z adaptacją w nowym miejscu, które uniemożliwiają mu cieszenie się beztroskimi chwilami na emeryturze

Zobacz wideo Telewizja nie była gotowa na ten program. Maryla Rodowicz miała rozmach [Popkultura Extra]

Jerzy Połomski ma trudny czas w Skolimowie

Jak dowiadujemy się z "Super Expressu", Połomski obecnie nie słyszy na jedno ucho, co utrudnia mu kontakt z pozostałymi mieszkańcami ośrodka. Problemy ze słuchem spowodowały, że wokalista zaczął się izolować. 

Jurek zawsze był samotnikiem. Nie lubi, kiedy jest dużo osób. Je w swoim pokoju wszystkie posiłki, bo nie chce i nie życzy sobie jeść z nami w jadalni. Wychodzi na spacery późnym popołudniem - zdradziła tabloidowi mieszkanka domu w Skolimowie.

Ośrodek w Skolimowie od ponad 100 lat zapewnia miejsce zamieszkania wraz z całodobową opieką najbardziej zasłużonym polskim artystom. Przypominamy, że w kwietniu 2022 roku legenda sceny muzycznej wystąpiła w wideo przygotowanym przez Związek Artystów Scen Polskich. 88-letni artysta nie powiedziała w nim jednak ani słowa, ale uśmiechnęła się do kamery.

W szczytowych momentach swojej wieloletniej kariery Jerzy Połomski występował między innymi w Czechosłowacji, Wielkiej Brytanii, ZSRR, w Rumunii, Danii czy też na Kubie. W kwietniu 2009 roku został nagrodzony Złotym Fryderykiem za całokształt twórczości.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.