"Sługa narodu". Będzie polska wersja serialu z prezydentem Zełenskim. Polsat kończy castingi

"Sługa narodu". Trwają prace nad polską wersją serialu, który przyniósł sławę Wołodymyrowi Zełenskiemu. Zdradzamy szczegóły produkcji Polsatu.

Więcej informacji na temat sytuacji w Ukrainie znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Droga Zełenskiego do polityki była dość nieoczywista, bowiem zaczynał jako aktor i kabareciarz. Występował w bardzo popularnym, satyrycznym serialu "Sługa narodu" emitowanym na antenie komercyjnej stacji 1+1 w latach 2015-2019. Teraz produkcji zagości w polskiej telewizji. Nie będzie to jednak wersja z Zełenskim, a rodzima, z zupełnie nową obsadą.

Zobacz wideo Aktorzy drastycznie modyfikują swoje ciała do roli, czyli niezwykłe przemiany w kinie [Popkultura]

"Sługa narodu". Będzie polska wersja serialu z prezydentem Zełenskim

Z najnowszych doniesień Polsatu wynika, że nad produkcją trwają intensywne prace, a stacja kończy castingi. Decyzja, kto zagra odpowiednika bohatera Wołodymyra Zełenskiego, ma zapaść w najbliższym czasie. Stacja traktuje produkcję serialu prioretytowo - podobno jednym z planów jest emisja serialu już w jesiennej ramówce. Jak przyznała Terentiew w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl:

Serial został kupiony w pakiecie z prawami do innych ukraińskich seriali. (...) Wobec aktualnej sytuacji chcemy wprowadzić "Sługę Narodów" na antenę Polsatu jak najszybciej. Emisję telewizyjną poprzedzi premiera w Polsat Box Go - zapewnia Nina Terentiew.

Serial "Sługa narodu" z 2016 roku doczekał się trzech sezonów, a w jego fabule nie jest trudno doszukać się podobieństw z historią Zełenskiego. Opowiada o nauczycielu historii z jednej ze szkół w Ukrainie. Ten nieoczekiwanie zdołał zrobić karierę w polityce, sprzeciwiając się panującej w kraju korupcji. Podobny program przyjął Zełenski, rozpoczynając kampanię wyborczą, a hasła walki z korupcją zapewniły mu wygraną.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.