Jaką emeryturę ma Karol Strasburger? W przeciwieństwie do Marka Piekarczyka nie ma na co narzekać

Znany i lubiany polski aktor i prezenter Karol Strasburger podzielił się informacją na temat wysokości swojej emerytury. Wysokość comiesięcznej wypłaty może być zaskakująca.

Więcej informacji na temat aktualnych wydarzeń ze świata znajdziesz pod adresem Gazeta.pl.

Wysokość świadczeń emerytalnych gwiazd i celebrytów to kwestia ciesząca się dużym zainteresowaniem  Polaków. Nie jest tajemnicą, że kwoty, jakie otrzymują znane i zasłużone osoby bywają zaskakujące. Jedną z osób, która podzieliła się informacją na temat swojej emerytury, jest Karol Strasburger. Aktor i prowadzący teleturniej "Familiada" przyznał szczerze, że mieści się ona w dolnych granicach.

Zobacz wideo Sandra Kubicka o zarobkach Polako?w. "Ja kiedyś też nie miałam nic. Życie często nie jest fair"

Emerytura Karola Strasburgera. Prezenter wyznał, jaka jest kwota pobieranych przez niego świadczeń

75-letni aktor i prezenter przyznał, że miesięcznie dostaje od państwa nie więcej niż dwa tysiące złotych. 

Moja emerytura jest jedną z najniższych (...) Jest bardzo niska, tak jakby jej nie było, mimo wszystkich składek, które odprowadzałem i mimo tego, że nie obciążyłem państwa w jakikolwiek sposób, np. leczeniem szpitalnym czy innymi dopłatami. Jeżeli chodzi o leczenie, to płacę sam za wszystko, prywatnie, na tyle, ile mnie stać. Po prostu zadbałem właśnie o to, aby odłożyć też jakieś pieniądze nie tylko na przyjemności, ale na "czarną godzinę", czy jako choć częściowe zabezpieczenie na wypadek np. utraty zdrowia mojego czy bliskich, a co za tym idzie naturalnego, często chwilowego wyłączenia z pracy zawodowej - powiedział jakiś czas temu w rozmowie z naszą dziennikarką.

Ryszard Rynkowski, Maryla Rodowicz, Krzysztof CugowskiEmerytury gwiazd. Rodowicz, Cugowski i Rynkowski muszą dorabiać, żeby przeżyć

Karol Strasburger przez wiele lat zawierał umowy cywilnoprawne i pobierał wynagrodzenie za przeniesienie praw autorskich. O ile pozwala to cieszyć się wysokimi zarobkami podczas działalności zawodowej, po przejściu na emeryturę trudno mówić o wymarzonej wypłacie co miesiąc. Więcej na ten temat TUTAJ.

W przeciwieństwie do innych polskich artystów aktor nie ma jednak na co narzekać. Niektórzy przedstawiciele polskiego show-biznesu są w gorszej sytuacji. Na stawki narzekali między innymi Teresa Lipowska, Ryszard Rynkowski, czy też Tomasz Stockinger. Marek Piekarczyka przyznał z kolei, że miesięcznie na jego konto wpływa... siedem złotych emerytury.

Marek PiekarczykPiekarczyk dostał pismo z ZUS. Jego miesięczna emerytura wyniesie 7 złotych!

Jesteście zaskoczeni tą kwotą?

Więcej o: