Ukraiński tenisista zareagował na głosy ukraińskiego jury na Eurowizji. Zwrócił się do Polaków

Nie milkną echa kontrowersyjnego głosowania w finale Eurowizji 2022. Były ukraiński tenisista Serhij Stachowski przeprosił teraz za jury swojego kraju.

Więcej informacji i ciekawostek z życia gwiazd znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Wiele osób jest oburzonych faktem, że ukraińskie jury nie przyznało Krystianowi Ochmanowi żadnego punktu w sobotnim finale Eurowizji. Internet został wręcz zalany głosami pełnymi żalu i rozczarowania. Sprawa stała się na tyle głośna, że odniósł się do niej ambasador Ukrainy. Teraz na komentarz pokusił się słynny ukraiński tenisista.

Zobacz wideo Viki Gabor ma dość „Superhero"? Marzy jej się Eurowizja dla dorosłych!

Ukraiński tenisista komentuje zamieszanie z punktacją dla Krystiana Ochmana 

Serhij Stachowski to tenisista, któremu w przeszłości udało się pokonać na Wimbledonie samego Rogera Federera. O sportowcu niedawno zrobiło się bardzo głośno, gdy media obiegła informacja, że walczy na wojnie z rosyjskim okupantem. Teraz Stachowski przeprosił na Twitterze za ukraińskie jury, które nie przyznało Ochmanowi żadnego punktu. 

Dziękuję ci Polsko za 12 punktów. Przepraszam Polsko za nasze jury. Nie odzwierciedla ono naszych uczuć do ciebie. Jesteśmy całkowicie wdzięczni waszemu krajowi za niesamowite wsparcie. Chwała Polsce. Chwała Ukrainie.

Serhij napisał przeprosiny w języku polskim, co jest dodatkowym ukłonem. Internauci docenili gest byłego tenisisty, ale jednocześnie pojawiło się dużo głosów, według których cała sprawa przybrała zbyt poważny charakter. 

Zakończmy już tę żenującą dyskusję o Eurowizji. Wszyscy zapominamy, że w konkursie piosenki kryterium oceny powinna być wartość artystyczna.
Dzięki wielkie za te słowa.
Nie martw się. Ja wiem, że w Ukrainie mamy przyjaciela.

Warto przypomnieć, że Ukraina jest jednym krajem, który w głosowaniu SMS przyznał Krystianowi Ochmanowi 1. miejsce.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.