Zachwyciła, śpiewając piosenkę Niemena w "Mam Talent". Dziś Klaudia Kulawik ma 25 lat. Uczyła się w Londynie

Klaudia Kulawik miała zaledwie 11 lat, gdy pojawiła się w "Mam Talent". Swoim potężnym głosem zachwyciła jurorów i podbiła serca publiczności. W dodatku zdecydowała się na ikoniczny utwór Czesława Niemena. Sukces nie uderzył jej jednak do głowy. Zamiast dziecięcej kariery postawiła na muzyczną edukację w Londynie. Czy teraz powróci na scenę?

Więcej o polskim i światowym show-biznesie przeczytasz na Gazeta.pl.

"Dziwny jest ten świat" to piosenka monumentalna i legendarna. Ten evergreen Czesław Niemen wyśpiewał na opolskim festiwalu w 1967 roku. Wokaliści, którzy decydują się na śpiewanie tej piosenki, często mierzą się ze sporą krytyką, ponieważ wyzwanie jest ogromne. Telewidzowie wstrzymali więc oddech, gdy usłyszeli, jak z tym utworem radzi sobie 11-letnia dziewczynka z Ryczówki. Klaudia Kulawik zachwyciła jurorów i zdobyła serca publiczności. W pierwszej edycji "Mam Talent" zajęła ostatecznie drugie miejsce, ustępując jedynie popisom akrobatycznym Merkat Ball. Po niewątpliwym sukcesie w talent show wycofała się jednak z show-biznesu. Sprawdziliśmy, co teraz u niej słychać.

Zobacz wideo Marcin Prokop: Kliment jako juror wniósł do "Mam talent!" dużo świeżości. Jest człowiekiem nieobliczalnym

Zamiast nagrywać debiutancki album, wolała się edukować

Młoda i zdolna wokalistka nie chciała wydawać albumu, na który nie była gotowa. Tym samym nie poszła w kierunku Alicji Janosz po wygranej w "Idolu". Postawiła na muzyczną edukację. Na studia udała się do Wielkiej Brytanii, by kształcić się w prestiżowym British and Irish Modern Music Institute. To właśnie na naukę przeznaczyła swoją nagrodę finansową z "Mam Talent" - 100 tysięcy złotych. 

 

Obecnie Klaudia ma 25 lat i angażuje się w liczne projekty muzyczne, o których informuje swoich obserwatorów na Instagramie. W maju 2021 roku wzięła udział w międzynarodowym projekcie muzycznym. 

W ostatnim czasie miałam przyjemność wziąć udział w niezwykłym projekcie w międzynarodowym składzie. Polska, Szkocja, Australia, a przy tym zespół Trivergents na stale osiedlił się w Japonii. Zespół jest na etapie tworzenia płyty, a moim skromnym udziałem było zaśpiewanie w jednym z utworów. Połączenie było tym bardziej ciekawe, że współpraca odbyła się na odległość.
 

Klaudia KulawikJak dziś wygląda Klaudia Kulawik z "Mam Talent!"?

Uwagę komentujących zwróciła jednak także uroda kobiety, większość pamięta przecież Klaudię jako dziecko z talent show. Wszystko wskazuje na to, że młoda artystka jest już gotowa wejść na rynek muzyczny i pokazać światu, jakie są efekty wieloletniej pracy.

 

Klaudia KulawikKlaudia Kulawik po latach wróciła do "Mam Talent!". Ależ ona wyrosła

Więcej o: