Barbara Kurdej-Szatan stanie przed sądem? Aktorka usłyszała zarzuty

Do mediów trafiła informacja, że Barbara Kurdej-Szatan usłyszała zarzut znieważenia funkcjonariuszy Straży Granicznej. Aktorka nie przyznaje się do winy.

Więcej aktualnych informacji znajdziesz na stronie Gazeta.pl 

W czwartek 12 maja rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz przekazała portalowi tvp.info.pl informację o przedstawieniu zarzutów Barbarze Kurdej-Szatan. Aktorka jest podejrzana o zniesławienie Straży Granicznej oraz jej funkcjonariuszy wykonujących czynności służbowe na granicy polsko-białoruskiej. 

Zobacz wideo Robert Janowski komentuje zatrzymanie Beaty Kozidrak. „BŁĄD"

Barbara Kurdej-Szatan usłyszała zarzut znieważenia funkcjonariuszy Straży Granicznej

Barbara Kurdej-Szatan ma odpowiedzieć przed sądem za wpis, który opublikowała na instagramowym profilu 4 listopada 2021 roku. Aktorka niezwykle emocjonalnie zareagowała na nagranie spod wschodniej granicy, gdzie przebywali uchodźcy między innymi z Afganistanu. W poście, który pojawił się w mediach społecznościowych, określiła funkcjonariuszy wykonujących czynności służbowe na granicy polsko-białoruskiej mianem "morderców" i "maszyn bez mózgów". Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie poinformowała, że aktorka nie przyznaje się do postawionych jej zarzutów.

Podejrzana nie przyznała się do zarzucanego czynu i złożyła obszerne wyjaśnienia - powiedziała Aleksandra Skrzyniarz. 

Barbarze Kurdej-Szatan może grozić grzywna, ograniczenie wolności lub kara pozbawienia wolności do roku.

Po tym, jak aktorka opublikował na instagramowym profilu wspomniany wyżej post, rozpętała się medialna burza. Pomimo tego, że kilkukrotnie przepraszała za swoje słowa i tłumaczyła, dlaczego zdecydowała się na taki krok, to i tak musiała zmierzyć się z potężną falą krytyki. Co więcej, kilka miesięcy temu zdradziła, że w pewnym momencie bała się wyjść na teatralną scenę.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl 

Новини з України - Ukrayina.pl

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.