Matylda Damięcka udostępniła przerażającą grafikę. Nawiązuje do masakry w Buczy. Rysunek chwyta za serce

Oczy całego świata są zwrócone na zgliszcza i martwe ciała ludności cywilnej w odbitej z rąk Rosjan miejscowości Bucza. Matylda Damięcka nie mogła pozostać obojętna na to, co ujrzała na fotografiach w internecie. Opublikowała grafikę, która parafrazuje okrucieństwo rosyjskich wojsk. Rysunek udostępniony na Instagramie chwyta za gardło i nie pozostawia człowieka obojętnym.

Więcej informacji na temat wojny w Ukrainie znajdziesz pod adresem Gazeta.pl

To, co się dzieje u naszych wschodnich sąsiadów nie pozostawia nikogo obojętnym. Bestialstwo i okrucieństwo wojny dotyka każdego. Najnowsze relacje z położonej w obwodzie kijowskim miejscowości Bucza wstrząsnęły opinią publiczną. Rosyjskie wojska Władimira Putina dopuściły się tam zbrodni na ludności cywilnej, a przerażające zdjęcia świadczą o bezlitosnej i barbarzyńskiej postawie napastnika. Matylda Damięcka widząc te wszystkie krwawe obrazy, poczuła się w obowiązku i opublikowała grafikę, będącą jej wersją jednej z fotografii, na której widać martwego rowerzystę, który uciekał z miasta ze swoim psem. Ten obraz mówi wszystko. 

Zobacz wideo Matylda Damięcka stworzyła wiersz o LGBT. Słowa mocne

Matylda Damięcka dodała poruszającą grafikę. Obraz wprawia w osłupienie

Artystka kolejny raz pokazała, że nie jest obojętna na sytuację polityczno-społeczną i skomentowała to, o czym się mówi w medialnym dyskursie. Na profilu w mediach społecznościowych dodała pracę zatytułowaną "bucza". Siostra Mateusza Damięckiego pod wpływem ogromnych emocji i informacji, które można przeczytać zobrazowała krwawą śmierć cywila. Pod napisem "spacer z psem" narysowała leżącego mężczyznę i jego pupila. Matylda Damięcka przedstawiła w artystyczny sposób przerażającą scenę z ukraińskiej miejscowości. 

 

Obserwatorzy byli poruszenie tym smutnym obrazkiem, który opublikowała. Pisali wstrząśnięci:

To nie mieści się w głowie. Żadna kara nie będzie współmierna do tak przeraźliwego okrucieństwa - podkreśliła internautka.
To jest tak strasznie prawdziwe, że przez chwile zapomniałam oddychać…

Zinterpretowana przez artystkę grafika zapiera dech w piersiach. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.