Dietetycy nie zostawiają suchej nitki na Katarzynie Bosackiej. "Ignorancja i brak podstawowej wiedzy"

Katarzyna Bosacka sprawdziła skład pączków Ekipy Friza. Doszła do zatrważających wniosków, którymi podzieliła się na Instagramie. W obronie youtuberów stanęli eksperci od dietetyki.

Więcej informacji i ciekawostek ze świata gwiazd znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Ekipa Friza nieustannie się rozwija. Prowadzenie youtubowego kanału to tylko fragment ich działalności.  Internetowe gwiazdy mają również swój sklep z własną linią ubrań Ekipatonosi i chętnie angażują się w kampanie marketingowe kolejnych marek. Teraz w sklepach pojawiły się sygnowane przez nich pączki z kolorową polewą. Katarzyna Bosacka postanowiła prześwietlić skład tych słodkości. Dziennikarka doszła do zatrważających wniosków, którymi podzieliła się w internecie. W obronie Friza stanęli dietetycy.

Zobacz wideo Katarzyna Bosacka skrytykowała Roberta Lewandowskiego

Doda i Jurek OwsiakDoda u Stanowskiego: "Jurek się za mną nie wstawił". Owsiak komentuje!

Katarzyna Bosacka uderza w pączki Ekipy Friza

Katarzyna Bosacka jest dziennikarką, która od lat w swoich tekstach podejmuje temat zdrowego odżywiania. Ma nawet swój program w telewizji TVN "MądrzeJEMY z Katarzyną Bosacką". Teraz na Instagramie podzieliła się wnioskami z badań nad składem pączków Ekipy. 

Donut słynnych YouTuberów, który od dzisiaj można kupić w sklepach, zawiera całe morze niezdrowych dodatków - m.in. tłuszcz palmowy, jaja w proszku, spulchniacze czy sztuczne barwniki np. błękit brylantowy E133, który znajdziemy również w kostkach do toalet.
 

Internautów mogły zszokować słowa o tym, że jeden z wymienionych składników pączka znajdziemy w kostkach do toalet. Na wpis Bosackiej postanowili jednak odpowiedzieć prowadzący na Instagramie profil @dietetykanienazartypl. Specjaliści od żywienia na udostępnionej grafice dali do zrozumienia, że dziennikarka używa chwytliwych, ale niemądrych argumentów.

Pani Kasiu, proszę uważać na produkt - woda mineralna, znajduje się w niej H2O, substancja, którą znajdziemy również w żelu Kret do przeczyszczania rur. Żywność ultraprzetworzona sprzyja otyłości, chorobom układu krążenia czy cukrzycy. Sęk w tym, że dodatki do żywności, czyli - lista E, same z siebie nie są w niej głównym problemem. Więc teksty w stylu - świecenie w ciemności gwarantowane - pokazuje ignorancję i brak podstawowej wiedzy dietetycznej pani Kasi Bosackiej. Żywność ultraprzetworzona jest niezdrowa głównie dlatego, że jemy ją szybciej, przez co łatwiej się przejadać, co genialnie pokazało badanie Halla.
 

Dietetycy odnieśli się również bezpośrednio do obaw Bosackiej o obecność składnika z pączków w kostkach do toalet. 

Aha - pani Kasiu, co do błękitu brylantowego (E133) z kostek do toalety, to proszę przeczytać raport EFSA. Naprawdę nie ma się czego bać.

Warto tutaj dodać, że błękit brylantowy FCF to barwnik żywności powszechnie stosowany w produkcji artykułów spożywczych. Występuje praktycznie w większości produktów - napojach, czy słodyczach - o niebieskim zabarwieniu. 

Doda, Woźniak-StarakDoda udzieliła wywiadu Woźniak-Starak. Prima aprilis, ale przecież wszyscy na to czekamy

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Najnowsze informacje z Ukrainy po ukraińsku w naszym serwisie ukrayina.pl

Новини з України - Ukrayina.pl

Więcej o: