Księżna Kate i książę William złamali protokół! Prezydent Ukrainy komentuje

Książę William i księżna Kate po kilku dniach zabrali głos w sprawie rosyjskiej inwazji w Ukrainie. Przed nimi komunikat w tej sprawie dla Wołodymyra Zełenskiego i jego armii wystosowali już książę Harry i Meghan Markle. Prezydent Ukrainy zdecydował się podziękować członkom brytyjskich royalsów.

Więcej wypowiedzi Wołodymyra Zełenskiego znajdziecie w tekstach na Gazeta.pl.

Książę William i księżna Kate zdecydowali się przerwać trwające od kilku dni milczenie i na Twitterze wyrazili poparcie dla Ukrainy i Wołodymyra Zełenskiego. Docenili "odważną walkę" kraju, który od kilku dni broni się przed rosyjskim atakiem. Ten gest nie pozostał bez odzewu - tym bardziej, że prezydent zaatakowanego kraju miał zapewne świadomość, że brytyjska rodzina królewska raczej stroni od dzielenia się politycznymi sympatiami. 

Zobacz wideo Dziwne obyczaje panujące wśród rodziny królewskiej

Księżna Kate i książę William wspierają Ukrainę

Księżna Kate i książę William w sobotnim wpisie przypomnieli, że dwa lata temu mieli okazję spotkać się z prezydentem Wołodymyrem Zełenskim i jego żoną. Jak przyznali, rozmawiali na temat przyszłości Ukrainy, która jeszcze wtedy nie mogła, choć bardzo chciała, znaleźć się w Unii Europejskiej. Dziś wiadomo, że jest to realny scenariusz. Brytyjska para podziwiała upór prezydenta, który "dzielnie walczą o przyszłość".

Olena i ja jesteśmy wdzięczni księciu i księżnej Cambridge, że w tym ważnym czasie, gdy Ukraina odważnie przeciwstawia się inwazji Rosji, stoją po stronie naszego kraju i wspierają naszych dzielnych obywateli. Dobro zatriumfuje - oświadczył.

Również podzielamy nadzieję prezydenta Ukrainy. Warto dodać, że zasadę apolityczności złamał również książę Karol. Nikt nie powinien mieć mu jednak tego za złe.

Zobacz też: Księżna Kate spotkała się z byłą dziewczyną Harry'ego! Oczywiście o nim rozmawiały. "Zauważyła w nim dramatyczną zmianę"

Plotek.pl jest dla Was i dla Was piszemy o rozrywce. Ale to nie znaczy, że nie pamiętamy i nie myślimy o Ukrainie. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie w tych miejscach:

Wszystkie wiadomości na temat wojny w Ukrainie 

Jak pomóc Ukrainie - pomoc prawna 

Jak pomóc Ukrainie - pomoc rzeczowa i finansowa 

Pomoc dla Przyjaciół z Ukrainy 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.