Nie żyje Jan Hryniak. Reżyser miał 52 lata. To on stworzył film o Zenku Martyniuku i "Czas Honoru. Powstanie"

Zmarł reżyser filmu o gwieździe disco-polo, Zenku Martyniuku. Jan Hryniak miał 52 lata. O śmierci artysty poinformowała jego żona.

Więcej ciekawostek z życia gwiazd znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Jan Hryniak zasłynął jako reżyser filmu "Zenek", ale znany był też dzięki obrazowi "Trzeci" oraz "Czas Honoru. Powstanie". Odszedł 19 lutego 2022. W chwili śmierci miał 52 lata. O jego odejściu z żalem poinformowali żona oraz Związek Artystów Scen Polskich.

Zobacz wideo Popkultura odc. 102

Jan Hryniak nie żyje. Kim był?

Żona Jana Hryniaka opublikowała w mediach społecznościowych pożegnalny wpis.

Janek. 12.05.1969-19.02.2022 - napisała pod zdjęciem reżysera z młodości.
 

Więcej na temat odejścia artysty opublikował Związek Artystów Scen Polskich.

Kolejna smutna wiadomość. W wieku 52 lat zmarł Jan Hryniak - reżyser filmowy. Na dużym ekranie zadebiutował w 1997 roku filmem "Przystań". W następnych latach zrealizował szereg filmów, za które był wielokrotnie nagradzany, między innymi w 2014 roku został wyróżniony Orłem za "Czas honoru - Powstanie" w kategorii najlepszy filmowy serial fabularny - pojawiło się w komunikacie na stronie organizacji. 

Hryniak ukończył wydział reżyserii Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Tworzył produkcje telewizyjne i kinowe. Jednym z jego pierwszych dzieł był film "Przystań".

Pracował między innymi z Markiem Kondratem. Efektem tej współpracy był film "Trzeci". Za tę produkcję otrzymał wiele nagród, w tym nominację do Złotych Lwów.

Od 2014 roku pracował nad serialem "Czas Honoru. Powstanie". Przyniosło mu to nagrodę Orła za najlepszy filmowy serial fabularny.

Najbardziej znany był jednak jako twórca filmu "Zenek" o życiu Zenka Martyniuka.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.