Krzysztof Cugowski odwiedził Romualda Lipkę w szpitalu tuż przed śmiercią. Doszło do poruszającej sytuacji

6 lutego minęły dwa lata od śmierci Romualda Lipko. O rocznicy nie zapomniał Krzysztof Cugowski, który wspomniał zmarłego kolegę.

Więcej na temat gwiazd przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Ponad dwa lata temu odszedł Romuald Lipko, którego bez wątpienia można nazwać legendą polskiej piosenki. Muzyk skomponował takie hity jak "Jolka, Jolka pamiętasz" czy "Jest taki samotny dom". Niestety, w lutym 2020 roku przegrał walkę z chorobą. Z okazji drugiej rocznicy śmierci wspomniał go kolega z zespołu - Krzysztof Cugowski, z którym miewał przez lata napięte relacje.

Jacek Kawalec dogryza Krzysztofowi CugowskiemuJacek Kawalec dogryza Krzysztofowi Cugowskiemu: Artyści mają ego

Krzysztof Cugowski wspomina Romualda Lipkę. Poruszające słowa

W sobotę, 5 lutego na facebookowym profilu Krzysztofa Cugowskiego pojawiło się czarno-białe zdjęcie Romualda Lipki. Muzyk w krótkich, ale poruszających słowach wspomina zmarłego kolegę.

Dwa lata. Przyjacielu, do zobaczenia kiedyś... - czytamy pod postem.

Relacje pomiędzy Romualdem Lipko a Krzysztofem Cugowskim były bardzo napięte. Do pierwszego konfliktu pomiędzy panami doszło zaledwie trzy lata po założeniu zespołu Buda Sufflera - w 1977 roku Ponoć Cugowski chciał, aby jego nazwisko było wymieniane przed nazwą zespołu, za co został wyrzucony z grupy, do której powrócił dopiero w 1984 roku. Do kolejnych spięć doszło w 2005 roku, gdy Cugowski zaangażował się w politykę. W 2020 roku znów się pogodzili.

Spotkałem się z Romkiem we wtorek w szpitalu, z jego inicjatywy. Leżał na łóżku. Pożegnaliśmy się i pogodziliśmy. Niech spoczywa w spokoju - wyzbał Cugowski w rozmowie z "Faktem.

Zdzisława Sośnicka podczas festiwalu w Opolu, 27 czerwca 1998Tajemnicza polska gwiazda. Radio nie chciało grać jej hitu

ZOBACZ TEŻ: Chris Cugowski nie występuje ze swoimi braćmi. Dlaczego? "Nawet przez myśl mi nie przeszło" [PLOTEK EXCLUSIVE]

Więcej o: