WOŚP. Syn Kamila Durczoka wystawił na aukcję pamiątkę po ojcu!

Syn Kamila Durczoka przekazał na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy pamiątkę po zmarłym ojcu. Wsparcie fundacji Jurka Owsiaka ma dla niego bardzo osobisty charakter.

Więcej na temat tegorocznej Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Syn Kamila Durczoka postanowił wystawić na aukcję dla WOŚP ważną pamiątkę po zmarłym ojcu. Kamil Dufek spośród przedmiotów należących do ojca wybrał "Telekamerę", którą Durczok zdobył w 2008 roku.

Zobacz wideo WOŚP gra nieprzerwanie od 1992 roku. Za co licytujący płacili najwięcej?

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy 2022. Syn Durczoka wspiera fundację. Ma ważny powód

23 lata temu Kamil Dufek uległ wpadkowi. Sprzęt sfinansowany przez fundację Jurka Owsiaka bardzo mu pomógł.

Po pogryzieniu przez psa półtoraroczny Kamil trafił do Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego im. prof. K. Gibińskiego SUM w Katowicach na oddział okulistyki dziecięcej. Zdiagnozowano u niego rozdartą powiekę i szereg obrażeń gałki ocznej. Do dziś rodzina wspomina, że dzięki wykwalifikowanemu zespołowi dr hab. n. med. Erity Filipek oraz dr n. med. Elżbiety Samochowiec - Donocik operacja i leczenie odbyło się bez komplikacji.
Pacjent po dziesięciu dniach pobytu w szpitalu, który rodzina wspomina bardzo ciepło, wrócił do domu. W ramach wdzięczności Kamil przekazuje na aukcję "Telekamerę" ojca, która miała dla niego niezwykłą wartość - czytamy w opisie aukcji.

Chętnych na statuetkę należącą kiedyś do dziennikarza nie brakuje. W momencie powstawania tego tekstu aukcja dobiła już do 6 099 złotych.

ZOBACZ TEŻ: #JedenDzieńDłużej z WOŚP! Wylicytuj torebkę z prywatnej kolekcji Joanny Przetakiewicz. Od ulubionej projektantki Meghan Markle

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.