Krzysztof Cugowski o zmianach w Budce Suflera: To demolowanie legendy. Jacek Kawalec odpowiedział

Media obiegła informacja, że Jacek Kawalec dołączył do Budki Suflera. Ten wybór skomentował Krzysztof Cugowski. Nowy lider zespołu odpowiedział na jego słowa.

Więcej o tym, co słychać w show-biznesie znajdziecie na Gazeta.pl

Budka Suflera ma nowego wokalistę. Dzięki zdjęciom z próby, które opublikował zespół, dowiedzieliśmy się, że dołączył do niego Jacek Kawalec. Taki wybór nie spodobał się Krzysztofowi Cugowskiemu, który był związany z grupą od lat 70. do 2014 roku.

Nieznane dzieci gwiazd. Jak wyglądają?Mniej znane dzieci sławnych rodziców. Czym się dziś zajmują?

Zobacz wideo Syn Krzysztofa Cugowskiego robi karierę za granicą

Jacek Kawalec odpowiada Krzysztofowi Cugowskiemu

Cugowski zapytany o sprawę przyznał, że nikt nie poinformował go planach grupy i uprzedził, że w razie reaktywacji zespołu podejmie odpowiednie kroki. Utrudni kolegom powrót. Nie podoba mu się także wybór nowego lidera. - Budka Suflera zakończyła działalność w 2014 r. Wszystkie działania po tej dacie są smutnym demolowaniem legendy - powiedział w rozmowie z Onet Kultura. Jacek Kawalec odniósł się do jego słów:

Ja panu Krzysztofowi Cugowskiemu życzę wielu sukcesów, na które na pewno go stać, bo jest bardzo utalentowanym człowiekiem, obdarzonym charyzmą i wspaniałym głosem, na który czeka publiczność. Gdyby pan Krzysztof Cugowski chciał dalej współpracować z Budką Suflera, jeszcze wtedy, kiedy żył Romuald Lipko, to być może droga zespołu by się inaczej toczyła, ale nie można ludziom zamykać prawa do tworzenia nowych rzeczy - powiedział w rozmowie z Plejadą.

CugowskiCugowski KAPiF.pl / KAPiF.pl

Opowiedział też, w jaki sposób dołączył do kultowego zespołu. Zawdzięcza to gitarzyście, z którym grał i który współpracował z Budką Suflera. To on przekazał nagrania Jacka Kawalca.

Kiedy koledzy z Budki Suflera tego posłuchali, stwierdzili, że szukają właśnie kogoś takiego jak ja. Posłuchali też innych rzeczy z moich projektów, z którymi ja funkcjonuję już na rynku muzycznym od kilku lat np. "Joe Cocker - Śpiewa Kawalec z Orkiestrą", "Zeppelin-Fascynacje" czy "Muzyczne Twarze Kawalca", w którym śpiewam różne klasyki - dodał.

Jacek KawalecJacek Kawalec zmagał się z poważnymi problemami. Dlaczego zniknął z mediów?

W takim składzie muzycy zadebiutują 30 stycznia 2022 roku podczas 30. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Jak oceniacie ten wybór?

Więcej o: