Piotr Żyła zakażony koronawirusem. Polski skoczek pokazał, jak się "leczy"

W czwartek okazało się, że Piotr Żyła jest zakażony koronawirusem. To stawia pod znakiem zapytania jego start w Igrzyskach Olimpijskich. Skoczek wydaje się jednak nie przejmować tym faktem. Ostatnio pokazał, w jaki sposób "walczy" z chorobą.

Więcej informacji ze świata sportu znajdziecie na stronie głównej Gazeta.pl

Piotr Żyła to jeden z najpopularniejszych polskich skoczków narciarskich. Fani darzą go niesłabnącą sympatią nie tylko dzięki sportowym sukcesom, ale także ze względu na duże poczucie humoru i dystans do siebie. 

Zobacz wideo Piotr Żyła włącza magnetofon i śpiewa. Jak mu poszło?

Piotr Żyła zakażony koronawirusem

Wczoraj media obiegła informacja, że Piotr Żyła uzyskał pozytywny wynik testu na Covid-19. To może znacznie utrudnić start w Igrzyskach Olimpijskich. Jego wylot do Pekinu stoi pod znakiem zapytania. Pewne jest już, że skoczek opuści najbliższe konkursy Pucharu Świata. Na razie sportowiec czuje się dobrze i nie ma objawów zakażenia. Istnieje więc szansa, że kwarantanna zostanie skrócona. Aby tak się stało, dwa kolejne testy muszą dać wynik negatywny. Pozostaje więc trzymać kciuki.

Oni rozstali się w życiu prywatnym, ale na planie muszą razem pracowaćRoznerski i Kalska zerwali, ale grają małżeństwo w serialu. Nie tylko oni

Piotr Żyła "leczy" leczy COVID-19

Ostatnio skoczek podzielił się swoim sposobem na walkę z koronawirusem. Okazało się, że kuracja przebiega dość nietypowo. Żyła opublikował zdjęcie piwa, które żartobliwie nazwał lekarstwem.

 
Przepraszam bardzo?? Nie jestem zakażony koronawirusem tylko wyszedł mi pozytywny test na obecność koronowirusa. A to jest różnica i to duża różnica?????? A czuje się świetnie. Wasze zdrowie. A objawów spodziewam się dopiero jutro, jak przesadzę z lekarstwem. A ja lubię się leczyć - napisał skoczek

Post Piotra Żyły spotkał się z pozytywnym odzewem ze strony fanów, którzy zostawili mnóstwo komentarzy pod zdjęciem.

Poprawił mi Pan humor tym postem  
Król jest jeden!
Trzymaj się. Lekarstwo odpowiednie zastosowane, kuruj się.
 U Pana jak zwykle dopisuje Mistrzowskie poczucie humoru! Zima z pewnością jeszcze będzie Nasza! Pozdrawiam i dużo zdrówka! - pisali rozbawieni.

Przypominamy jednak, aby nie bagatelizować zakażenia koronawirusem. COVID-19 to poważna choroba, która pochłonęła już miliony ofiar. Pamiętajmy o zachowywaniu dystansu społecznego, maseczkach i dezynfekcji.

***W Polsce trwają szczepienia przeciwko koronawirusowi. Eksperci podkreślają, że szczepionka jest jedynym sposobem na to, by skutecznie pokonać pandemię, a także uchronić życie i zdrowie swoje oraz swoich najbliższych. W poniższych tekstach przeczytasz o tym, jak powstają szczepionki i dlaczego warto się szczepić.

 Jeśli się wahasz, czy szczepić się przeciw COVID-19: fakty, które warto poznać

 Jak powstają szczepionki? Czym są stabilizatory i adiuwanty?

 Jak działają szczepionki? Co znajduje się w ich składzie? [PYTANIA I ODPOWIEDZI]

Produkcja, bezpieczeństwo i kontrola jakości szczepionek. Jak to przebiega w praktyce?

Więcej o: