Kawalerowicz miałby dziś 100 lat. Mielcarz pokazała zdjęcia z reżyserem z planu "Quo Vadis". "Zmienił pan moje życie"

Magdalena Mielcarz w setną rocznicę urodzin reżysera dziękuje mu poruszającym wpisem. Opublikowała wcześniej nieznane zdjęcia z planu "Quo Vadis".

Bądź na bieżąco. Więcej o życiu gwiazd przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Magdalena Mielcarz zadebiutowała na wielkim ekranie w filmie "Quo Vadis". To właśnie Jerzy Kawalerowicz powierzył mało znanej, młodej dziewczynie rolę Ligii, która była przełomem w jej karierze. Przed tym jak postanowiła zostać aktorką, była modelką. Rok 2001 był w prawdziwym momentem zwrotnym w jej życiu. Dostała rolę w ekranizacji powieści Henryka Sienkiewicza, a także jako pierwsza Polka wzięła udział w światowej kampanii kosmetyków marki L’Oréal.

Zobacz wideo Te gwiazdy miały kiedyś zupełnie inne fryzury. Poznajecie?

Magdalena Mielcarz wspomina Jerzego Kawalerowicza w rocznicę jego urodzin

19 stycznia przypada rocznica urodzin wybitnego reżysera Jerzego Kawalerowicza, który zmarł 27 grudnia 2007 roku. Z tej okazji aktorka zamieściła post, w którym dziękuje Kawalerowiczowi, a także wspomina, jak sama rola w "Quo Vadis" zmieniła jej życie.

 
Kochany panie Jerzy, zmienił pan moje życie. Kiedy spotkaliśmy się - już był pan Legendą. Szacunek, podziw, wdzięczność. Tak bardzo dziękuję, że powierzył pan rolę Ligii właśnie mnie. Nie jestem w stanie zliczyć wrażeń, uczuć i przeżyć, których doświadczyłam dzięki pana decyzji obsadzenia mnie w Quo Vadis. Był pan taki jaki jest Wielki Mistrz. Wspaniały i mądry, dający lekcje, które są drogowskazem na całe życie. Z okazji pana setnej rocznicy urodzin - chciałabym tak bardzo panu podziękować. Zmienił pan moje życie - pisze Mielcarz.

Aktorka opublikowała również wcześniej niewidziane zdjęcia z planu filmu. Na jednym reżyser tłumaczy jej w skupieniu rolę, a na drugim widać gwiazdy filmu m.in. Pawła Deląga i Bogusława Lindę.

Jerzy Kawalerowicz życiorys 

Jerzy Kawalerowicz był polskim reżyserem i scenarzystą filmowym. Był współzałożycielem i pierwszym przewodniczącym Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Wykładał na Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Sławę zdobył jako reżyser nagradzanych za granicą filmów "Pociąg", "Matka Joanna od Aniołów" oraz "Śmierć prezydenta". Podjął się adaptacji prozy Bolesława Prusa "Faraon" i Henryka Sienkiewicza "Quo Vadis". Za reżyserię "Faraona" otrzymał nominację do Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego.

Więcej o: