Paweł Deląg

Paweł Deląg

Paweł Deląg to polski aktor. Występuje w filmach, serialach, a także na deskach teatrów w całej Polsce. Zadebiutował na dużym ekranie w filmie Stevena Spielberga pt. "Lista Schindlera". Polskim widzom znany jest z udziału w serialu "Tygrysy Europy" oraz "Na Wspólnej".

Imię i nazwisko: Paweł Deląg
Data urodzenia: 29 kwietnia 1970r.
Miejsce urodzenia: Kraków
Zawód: aktor
Rodzina: syn Paweł
Instagram: @news_page_pawel_delag

Paweł Deląg - droga do kariery

Paweł Deląg przyszedł na świat w 1970 roku w Krakowie. Studiował na wydziale aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie, w której obronił w 1993 roku dyplom. Przez pierwsze lata swojej aktywności zawodowej związany był z teatrami. Debiutował w sztuce "Na szkle malowane", którą reżyserowała Krystyna Janda. W tym samym roku zagrał w filmie "Lista Schindlera". Był to ogromny sukces dla tak młodego aktora, ponieważ projektem kierował sam Steven Spielberg.
Przez kolejne lata Deląg związany był z warszawskim teatrem Na Woli, następnie z wrocławskim Teatrem Współczesnym.

Paweł Deląg - rozwój kariery

W kolejnych latach Paweł Deląg grał w coraz większej ilości produkcji filmowych i telewizyjnych. Były to tytuły takie jak: "Radio powstańcze "Błyskawica" (1994)", "Śmierć w płytkiej wodzie (1994)", serial "Fitness Club". W 1995 roku zagrał w hicie kinowym "Młode wilki", a dwa lata później w jego kontynuacji "Młode wilki 1/2". W 1999 roku wystąpił w popularnym serialu "Tygrysy Europy". W kolejnych latach gościł na planach najpopularniejszych polskich seriali: "Na Wspólnej", "Tajemnica twierdzy szyfrów", "Przystań", "Apetyt na życie".

Paweł Deląg - życie prywatne

Paweł Deląg zaliczany jest do grona najprzystojniejszych polskich aktorów, nic więc dziwnego, że wiązano jego nazwisko z wieloma kobietami. Spotykał się z Marią Seweryn, Patrycją Markowską, Agnieszką Herlą. Z Katarzyną Gajdarską ma syna. Od 2011 roku był w związku z Emmą Kiworkową. Para rozstała się w 2014 roku, a prasę plotkarską rozgrzała do czerwoności informacja, że aktor spotyka się z Dominiką Kulczyk - najbogatszą Polką.

Zobacz także:

Dorota Deląg - Magdalena Mielcarz - Dominika Kulczyk

paweł deląg

Więcej o:

paweł deląg