Ekscytujący finał Eurowizji Junior 2021. Znamy wyniki. Podium dla Polski!

Eurowizja Junior 2021 prosto z Paryża zakończyła się. Głosami widzów i jury w tym roku Eurowizję Junior wygrywa Armenia!

Za nami finał Eurowizji Junior 2021. W tym roku 19 utalentowanych dzieci zaprezentowało się w Paryżu. Prowadzącymi byli Elodie Gossuin, Olivier Minnie i Carla, która śpiewała dla Francji dwa lata temu w Gliwicach. Na scenie pojawiła się także ubiegłoroczna zwyciężczyni Valentina. Sara Egwu-James z piosenką "Somebody" uplasowała się na drugim miejscu. Tegoroczną edycję Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci wygrywa Armenia.

Pierwsze 12 punktów zostało przyznane Polsce, przez długi czas Sara utrzymywała się na pierwszym miejscu. Po głosowaniu jury Polska uplasowała się na drugim miejscu z 116 punktami. Jednak to głosy widzów zadecydowały o zwycięstwie Armenii. Ostatecznie Polka uzyskała 218 punktów i zajęła drugie miejsce.

Eurowizja Junior 2021. Armenia wygrywa!

Eurowizja Junior 2021 w tym roku odbyła się w paryskiej La Seine Musicale, z zachowaniem wszelkich obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. W wyniku głosowania internetowego i jury wyłoniono zwycięzcę. Tegoroczną Eurowizję Junior zwyciężyła Maléna z piosenką "Qami Qami".

Maléna ma 14 lat i jest córką ormiańskiej aktorki Anny Manucharyan. W 2018 roku wzięła udział w wewnętrznych preselekcjach do Eurowizji Junior. 14-latka została wybrana na reprezentantkę kraju w 2020 roku. Niestety ostatecznie Armenia wycofała się z Eurowizji, ponieważ wprowadzono tam stan wojenny. W 2021 roku młoda piosenkarka ponownie została wybrana do reprezentacji Armenii na dziecięcym Konkursie Piosenki. Maléna na początku 2020 roku podpisała kontrakt z wytwórnią muzyczną.

Co działo się podczas tegorocznej Eurowizji Junior?

Sara Egwu-James zaśpiewała jako trzecia. Po występie prowadząca Carla odwiedziła boks Sary pogratulować występu oraz przeprowadzić krótki wywiad. Zapytała między innymi jakie jest tegoroczne świąteczne życzenie reprezentantki Polski.

Sara odpowiedziała:

Chciałabym być dumna z mojego występu i oczywiście żeby wszyscy byli zdrowi.

Najbardziej wzruszającym występem był ten reprezentacji Kazachstanu. Dwóch chłopców, z czego jeden poruszający się na wózku inwalidzkim zaśpiewali piosenkę pt. "Fairy World".

Czekamy na przyszłoroczną Eurowizję Junior 2022 tym razem zorganizowaną w Armenii.

Więcej o: