Sanepid sprawdza, czy przez koncert Sanah wzrósł w Nysie odsetek zachorowań na COVID-19. Organizator się tłumaczy

2 grudnia Sanah zagrała koncert w Hali Nysa, na którym pojawiło się prawie trzy tysiące osób. 9 grudnia w tamtejszym powiecie odnotowano rekordową liczbę zakażeń koronawirusem. Sanepid dopatruje się powiązań, a organizator wydarzenia zapewnia, że zachował najwyższą staranność, by zadbać o bezpieczeństwo zgromadzonych.

Więcej o życiu prywatnym gwiazd przeczytacie na gazeta.pl.

1 grudnia weszły w życie zaostrzone zasady organizacji koncertów. Ograniczono maksymalną liczbę osób, które mogą gromadzić się na wydarzeniach publicznych. Wcześniej nie można było przekroczyć 75 proc. obłożenia widowni, teraz już 50 proc., wyłączając z tego zaszczepionych. Do tych przepisów nie zastosowała się ekipa odpowiedzialna za występ Sanah w Nysie? Koncert artystki odbył się 2 grudnia, czyli dzień po wprowadzonych zmianach.

W Hali Nysa pojawiło się prawie trzy tysiące osób, czyli 75 proc. pojemności sali widowiskowej, ponieważ bilety zostały sprzedane o wiele wcześniej. Krzysztof Grzegocki, przedstawiciel agencji artystycznej Eskander zapewnia, że wydarzenie przebiegało zgodnie z prawem i tłumaczy, że dołożono wszelkich starań, by publiczność bawiła się w bezpiecznych warunkach. 

Ranking 'Forbes Women': Kobiety Roku 2021. Kto znalazł się na liście?"Forbes Women" zaprezentował ranking Kobiet Roku 2021. Kto znalazł się na liście?

Koncert Sanah w Nysie niezgodny z zaleceniami rządu? Odnotowano wzrost zachorowań na COVID-19

Zaledwie kilka dni po koncercie Sanah w powiecie nyskim odnotowano rekordową liczbę zakażeń koronawirusem (192 nowe zachorowania, co dało jeden z najwyższych wskaźników w kraju - 14 zakażeń na 10 tysięcy mieszkańców). Sanepid sprawdza, czy wydarzenie muzyczne miało wpływ na pogorszenie sytuacji epidemiologicznej w tamtym regionie. 

Wzrost zachorowań zaczął się nieco wcześniej, jeszcze przed koncertem w Nysie. Czynników, które powodują wzrost zachorowań jest jednak wiele, choć każde duże skupisko ludzi może się też do tego przyczynić - powiedział w rozmowie z "Nową Trybuną Opolską" dyrektor sanepidu w Nysie.
Zobacz wideo Co połączyło Sanah, Rojka, Vito Bambino i Kwiat Jabłoni?

Krzysztof Grzegocki z agencji artystycznej Eskander w wywiadzie dla gazety tłumaczy, że organizatorzy dołożyli starań, by uczestnicy wydarzenia byli bezpieczni. Przy wejściu sprawdzano, czy fani młodziutkiej piosenkarki zasłaniają usta i nos maseczką ochronną. Zapewniono im środki do dezynfekcji i oddalone od siebie miejsca siedzące.

Do limitu 50 procent pojemności hali zgodnie z przepisem nie są liczone osoby, które zostały zaszczepione - komentuje Krzysztof Grzegocki z agencji Eskander. - Nagła zmiana przepisów zaskoczyła nas, ale sprawdziliśmy przed koncertem, ile osób kupiło bilety dla zaszczepionych, tym samym deklarując, że przyjęli preparat przeciw COVID-19. Okazało się, że ponad połowa - mówił w rozmowie.

Do redakcji Nowej Trybuny dzwonią zaniepokojeni czytelnicy, którzy wzrost zachorowań łączą z masową imprezą w hali w Nysie.

Piotr KraśkoKraśko przez sześć lat nie miał uprawnień, ale prowadził samochód!

Więcej o: