"The Voice of Poland". Baron opowiedział na wizji o swoim bracie. To znany muzyk

Aleksander Baron w ostatnim odcinku "The Voice of Poland" przyznał, że ma brata. Okazuje się, że nie tylko Adam, ale także ich ojciec jest związany z branżą muzyczną.

Aleksander Baron jest jurorem programu "The Voice of Poland". W ostatnim odcinku rozmowa z jedną z uczestniczek zeszła na temat... jego brata. Wszystko przez to, że zapytała się trenera, czy ten był na koncercie zespołu Pink Freud. Okazało się, że tak, a wszystko przez to, że Adam Baron jest jego członkiem.

Julia Wieniawa, BaronJulia Wieniawa obnaża związek z Baronem. "POMYŁKA"

Zobacz wideo Blanka Lipińska wpada na plan „The Voice" do Barona. Wiemy, co mu przywozi!

Więcej artykułów o gwiazdach przeczytasz na Gazeta.pl.

Aleksander Baron ma brata Adama

Brat Aleksandra Barona, Adam, nazywany pieszczotliwe "Barusiem", na co dzień gra w zespole jazzowym Pink Freud. Na scenie zadebiutował w 1993 roku w wieku 12 lat. Wykonał wtedy w duecie ze swoim ojcem Piotrem Baronem utwór "Swanee River" z okazji otwarcia 28. festiwalu Jazz Nad Odrą we Wrocławiu. Dodatkowo komponuje i produkuje muzykę do spektakli teatralnych. Koncertuje i nagrywa między innymi z Darią Zawiałow, Krzysztofem Zalewskim, Afromental czy Wojciechem Mazolewskim. Od października 2015 roku jest nauczycielem w założonej przez siebie Szkole Muzyki Nowoczesnej.

Sandra Kubicka, BaronBaron pozuje na tarasie Kubickiej? Fan docieka, ale muzyk usunął komentarz

Pomiędzy braćmi są dwa lata różnicy. Czasami występują razem na scenie, co jak sami mówią jest dla nich odskocznią od aktualnych projektów. W 2013 roku Alek z bratem wystąpili w "Pytaniu na śniadanie". Baron wyznał wtedy o jakiej przyszłości marzyli. Jednak ostatecznie wybrali inną ścieżkę kariery. 

Adam chciał zostać żołnierzem, ja prezydentem, później politykiem, ale w końcu wybraliśmy muzykę.

Miłość do muzyki Aleksander i Adam odziedziczyli po ojcu. Piotr Baron jest uznanym saksofonistą jazzowym i kompozytorem. Na swoim koncie ma wiele sukcesów. Został artystą firmowym Cannonball Musical Instruments, Drake Mouthpieces i D'Addario Woodwinds. Na trzydziestolecie pracy artystycznej otrzymał Brązowy Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" oraz Honorową Odznakę Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego. 

Więcej o: