Amy Schumer zdecydowała się na ważny krok. Przez chorobę poddała się zabiegowi usunięcia macicy

Amy Schumer podzieliła się z internautami ważną informacją. Z powodu swojej choroby zdecydowała się na zabieg usunięcia macicy.

Amy Schumer za pomocą mediów społecznościowych dzieli się z internautami swoimi przemyśleniami czy kadrami z życia prywatnego. Na Instagramie znajdziemy chociażby zdjęcia z jej ślubu z Chrisem Fischerem w 2018 roku. Tym razem została tam opublikowana ważna informacja na temat zdrowia aktorki.

Zobacz wideo Amy Schumer usunęła macicę z powodu endometriozy

Amy Schumer podzieliła się kadrami ze szpitala

Na profilu Amy Schumer pojawiło się zdjęcie i wideo z jej pobytu w placówce medycznej. Aktorka zdecydowała się na osobiste wyznanie. Ze względu na endometriozę usunęła macicę. Gwiazda od lat zmagała się z tą chorobą. W zamieszczonym filmiku, na którym widać ją leżącą na szpitalnym łóżku, wspomniała o szczegółach związanych z zabiegiem, po którym czuła się obolała.

Jest poranek po operacji z powodu endometriozy. Mojej macicy nie ma. Lekarz znalazł 30 plam endometriozy, które usunął. Usunął również mój wyrostek robaczkowy, ponieważ został zaatakowany przez endometriozę. (…) W mojej macicy było bardzo dużo krwi - mówiła aktorka.

Marianna i Łukasz SchreiberŁukasz Schreiber uważa, że aborcja jest zabójstwem. Marianna ma inne zdanie

Endometrioza jest chorobą, z którą może zmagać się wiele kobiet. Schumer poście poprosiła, by zwrócić uwagę na jeden z objawów.  

Jeśli macie naprawdę bolesne miesiączki, możecie mieć endometriozę.
 

Warto więc pamiętać o kontrolnych wizytach u lekarza i zasygnalizowaniu niepokojących symptomów. Specjaliści zaliczają do nich, obok bolesnych i obfitych miesiączek, m.in. problemy z zajściem w ciążę i bóle podczas stosunku.

Katie PiperKatie Piper została oblana kwasem na zlecenie byłego. Przeszła 400 operacji plastycznych

Internauci w komentarzach pod postem okazywali swoje wsparcie aktorce. Przesyłali jej dużo życzeń szybkiego powrotu do pełni zdrowia. Niektóre osoby dzieliły się nawet z nią historiami ze swojego życia.

Mam nadzieję, że operacja pomogła. Mnie nie – napisała jedna z internautek.

Amy Schumer nie jest jedyną gwiazdą, która otwarcie mówi o tym, że cierpią na endometriozę. Do tego grona można zaliczyć m.in. Mary Komasę, Whoopi Goldberg czy Lenę Dunham. Aktorka znana z serialu "Dziewczyny" przed kilkoma laty również zdecydowała się na histerektomię, czyli zabieg usunięcia macicy.

Więcej o: