Opole upamiętniło Krzysztofa Krawczyka. Ewa Krawczyk odsłoniła mural z wizerunkiem artysty. Piękny

Krzyszof Krawczyk został uhonorowany przez władze Opola. W mieście został odsłonięty mural z wizerunkiem muzyka. Bardzo udane dzieło.

W piątek, 3 września, rozpoczął się 58. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu. Podczas pierwszego dnia wydarzenia artyści tacy jak np. Justyna Steczkowska i Anna Dereszowska zaprezentowali widzom znane przeboje. Odbył się również koncert "Debiuty". W sobotę natomiast w mieście odbyła się ważna uroczystość poświęcona Krzysztofowi Krawczykowi.

Zobacz wideo Za Krzysztofem Krawczykiem będziemy tęsknić wszyscy. Piosenki niektórych twórców nigdy się nie starzeją

Uroczyste odsłonięcie muralu Krzysztofa Krawczyka

W Opolu pojawił się kolejny mural poświęcony gwieździe polskiej muzyki. Od tego roku w mieście można podziwiać malowidło, które przedstawia wizerunek zmarłego w kwietniu Krzysztofa Krawczyka. 4 września oficjalnie odsłonięto dzieło. W uroczystości uczestniczyli m.in. wieloletni menadżer artysty Andrzej Kosmala, wdowa po piosenkarzu Ewa Krawczyk, prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski oraz fani artysty. Zdjęcie muralu możecie zobaczyć w naszej galerii.

Andrzej Kosmala, Ewa Krawczyk, Arkadiusz WiśniewskiAndrzej Kosmala, Ewa Krawczyk, Arkadiusz Wiśniewski Podlewski/AKPA

Ewa Minge komentuje aferę z sukienką Małgorzaty TomaszewskiejMinge komentuje zamieszanie wokół kreacji Tomaszewskiej z Opola. Skopiowana sukienka?

Obecnym na miejscu fotoreporterom udało się uchwycić m.in. moment rozwiązania wstęgi na murze. Wspomniany mural znajduje się na ulicy Krakowskiej 34A. Za projekt i wykonanie odpowiadał Bruno Neuhamer. Jego dzieło zostało wybrane przez jury konkursowe, w którego pracach brał udział również Andrzej Kosmala.

Tymczasem już w niedzielę, podczas trzeciego dnia opolskiego festiwalu, odbędzie się koncert "Krzysztof Krawczyk. Ostatni raz zatańczysz ze mną". Podczas planowanego wydarzenia znani artyści wykonają swoje interpretacje piosenek zmarłego piosenkarza. Nie zabraknie m.in. zespołu Trubadurzy, którego członkiem przed laty był Krawczyk. Usłyszymy również np. Grzegorza Hyżego, Anię Dąbrowską, Katarzynę Cerekwicką oraz Andrzeja Lamperta. Całość będzie transmitowana na antenie TVP1 od godziny 20:15.

Agnieszka Hyży i Grzegorz HyżyAgnieszka Hyży o występie męża w Opolu. "Muzyka i sztuka powinny łączyć"

Więcej o: