Izabela Trojanowska wspomina, że Jan Paweł II i kardynał Wyszyński pomogli jej w karierze. "Dostałam glejt z niebios"

Izabela Trojanowska jest aktywna zawodowo już prawie 50 lat. Jak się okazuje, gdyby nie kardynał Stefan Wyszyński czy papież Jan Paweł II jej kariera mogłaby nie nabrać takiego rozpędu.

Izabela Trojanowska swoją przygodę z muzyką rozpoczęła jeszcze na początku lat 70., a szczyt jej popularności przypadł na dekadę później, gdy królowały jej przeboje, takie jak: "Wszystko, czego dziś chcę", "Tyle samo prawd ile kłamstw". W czasie kariery współpracowała z najwybitniejszymi twórcami, jednak mało kto wie, że jej kariera mogłaby się nie rozpędzić na dobre, gdyby nie Jan Paweł II czy kardynał Stefan Wyszyński.

Zobacz wideo Paulo Sousa cytuje Jana Pawła II na pierwszej konferencji

Izabela Trojanowska zdradza, że Jan Paweł II i kardynał Wyszyński pomogli jej w karierze

Izabela Trojanowska w wieku 16 lat wystąpiła na Festiwalu Pieśni Sakralnej Sacrosong w Chorzowie. Właśnie tam otrzymała nagrodę im. Maksymiliana Kolbego i to z rąk jeszcze wtedy kardynała Karola Wojtyły. Miało to miejsce w 1971 roku, siedem lat przed tym, jak Wojtyła został papieżem.

Jako niespełna 16-letnia Izabela Schutz śpiewałam w kościele Świętego Ducha w Chorzowie. Dostałam tam pierwszą nagrodę za interpretację z rąk samego wówczas kardynała Wojtyły. Na sali był też kardynał Wyszyński - wspomina piosenkarka w rozmowie z "Faktem".

Izabela Trojanowska"Klan". Życie nie jest już nowelą. Trojanowska nagrała nową czołówkę serialu

Ojciec Izabeli Trojanowskiej nie był zadowolony z tego, że córka chce poświęcić się muzyce. Bał się, że ze śpiewania nie będzie w stanie zapewnić sobie dobrego życia. Co ciekawe, wtedy w jej obronie stanął kardynał Stefan Wyszyński.

(...) Uważał, że śpiewanie to nie jest zawód. Kiedy tata spotkał kardynała Wyszyńskiego, który był pod wrażeniem mojego talentu, zrodziła się u niego akceptacja dla mojego śpiewania. Dostałam glejt z niebios. Nie wiadomo, czy śpiewałabym, gdyby się to nie zdarzyło. Można więc powiedzieć, że w pewnym stopniu kardynał Wyszyński pomógł mi w karierze - dodała.

Wiedzieliście, że Izabela Trojanowska znała osobiście kardynała Stefana Wyszyńskiego?

Izabela TrojanowskaIzabela Trojanowska komentuje upadek podczas koncertu TVP. "Wyłam z bólu". Jak się czuje?

ZOBACZ TEŻ: Paulina Krupińska jest namawiana do przejścia do TVP. Prezenterka skomentowała ten pomysł. Krótko i konkretnie

Więcej o: