"Hymn Wodociągów Krakowskich" robi furorę w sieci. "Czułe H2O" odśpiewano na mszy świętej za prawie 40 tys. złotych

Do tej pory leżał na dnie internetu, a teraz z impetem wychodzi na powierzchnię. "Hymn Wodociągów Krakowskich" wykonany na mszy świętej rozbawił internautów do łez.

Na początku roku Wodociągi Miasta Krakowa obchodziły 120. rocznicę powstania. Z tej okazji zorganizowana została msza święta w kościele pw. Najświętszego Salwatora, na której gościem był prezydent miasta Jacek Majchrowski. Podczas nabożeństwa przekazano Wodociągom nowy sztandar, a po uroczystości odśpiewano utwór "Czułe H2O". Utwór do tej pory leżał na dnie internetu, a po kilku miesiącach zaczyna robić furorę w sieci. 

Zobacz wideo Najsłynniejsze wpadki w filmach, serialach i nie tylko! Czy naprawdę nie dało się ich uniknąć?

Joanna Krupa z córkąJoanna Krupa wybrała się z córką na spacer. Prowadziła ją na... smyczy

"Hymn Wodociągów Krakowskich" robi furorę w sieci. "Czułe H2O" odśpiewano na mszy świętej za prawie 40 tys. złotych

Ze względu na pandemię msza święta w intencji Wodociągów emitowana była w lutym. Jej transmisja kosztowała krakowską spółkę 37,5 tysięcy złotych. Nagranie z nabożeństwa przez kolejne miesiące nie zbierało zawrotnej liczby wyświetleń w sieci aż do teraz. Internauci zainteresowali się osobliwą piosenką "Czułe H2O", w której wokalistka śpiewa:

Na początku była woda. Czułe H2O. Żeby miłość wstała z martwych do młodości, do urody, do rajskiego garden party. Trzeba wiecznie żywej wody.
 

Piosenka zyskała już nawet przydomek "hymnu Wodociągów Krakowskich", a wyświetlenia na YouTubie stale rosną. W komentarzach czytamy:

Czułe H2O zryło mi beret na cały dzień.
Szkoda, że się nie wstrzymali z tym do września, bo mogłoby to reprezentować Polskę na Eurowizji.
Inne kraje: pracujemy nad lekiem na raka. Polska: hymn wodociągów krakowskich.

Maja Hyży z córką AntoninąMaja Hyży i jej córka Antonina w identycznych sukienkach

Co ciekawe, Wodociągi Krakowskie nie zamawiały hymnu. Jak powiedział w rozmowie z polsatnews.pl rzecznik miejskiej spółki Robert Żurek:

Takim mianem nazwano ten utwór w internecie. Piosenkę napisano wcześniej. Nie wiemy, czy było to pierwsze jej wykonanie. (...) Skoro utwór jest tytułowany "hymnem Wodociągów", zastanawiamy się, czy sami go nie udostępnimy.

Jak wam się podoba "hymn Wodociągów Krakowskich"?

Więcej o: