Kompromitacja dziennikarza TVP. Tę wiedzę powinien zdobyć w podstawówce. Internauci kpią: Wracamy do średniowiecza

Dziennikarz prowadzący "Panoramę", Karol Gnat, wprawił widzów w osłupienie. Co takiego powiedział?

W popołudniowym wydaniu "Panoramy" 20 lipca Karol Gnat zaliczył niemałą wpadkę. Dziennikarz pożegnał się z widzami, mówiąc, że to Słońce okrąża Ziemię. 

Zobacz wideo Tego nie da się 'odzobaczyć', czyli wpadki telewizyjne, które zapamiętamy na długo

TVP o zwolnieniu wydawcy"PnŚ". TVP tłumaczy się ze zwolnienia wydawcy po aferze z tęczową flagą

Kompromitacja dziennikarza TVP

20 lipca Karol Gnat pożegnał widzów "Panoramy" nietypowymi słowami. Skompromitował się przy tym, myląc fakty dotyczące układu słonecznego. I to takie przekazywane na etapie szkoły podstawowej, a które głosił już w XVI wieku Mikołaj Kopernik. Dziennikarz TVP powiedział bowiem, że Słońce okrąża Ziemię. 

A kiedy Słońce ponownie okrąży Ziemię i zatrzyma się niemal w tym samym punkcie, w telewizyjnej Dwójce usłyszą państwo znowu dźwięk "Panoramy" - powiedział na pożegnanie.

Wpadki zdarzają się każdemu, ale należy się do nich przyznać. Tymczasem Karol Gnat z uśmiechem na ustach zakończył wydanie "Panoramy", nie przepraszając widzów za błąd. Dziennikarz nie poprawił też podanych błędnie informacji. 

Internauci kpią z dziennikarza TVP: Wracamy do średniowiecza

Być może Karol Gnat miał nadzieję, że widzowie nie wyłapią wpadki. Srogo się jednak pomyli. Jak wiadomo, w sieci nic nie ginie, toteż nagranie z kompromitującą wypowiedzią dziennikarza stało się hitem sieci. 

Dwa miliardy dla TVP... Kiedy Słońce okrąży Ziemię -piszą, przypominając, że Andrzej Duda podpisał ustawę przyznającą blisko dwa miliardy złotych mediom publicznym.
Jednak wracamy do średniowiecza.
Kopernik w grobie się przewraca - kpią inni na TikToku.

Jacek Kurski, Karolina LewickaByła twarzą TVP. Odeszła, gdy prezesem został Kurski. Co dziś robi?

Kim jest Karol Gnat? 

Karol Gnat ma 33 lata. W 2014 roku pracował jako reporter kieleckiego oddziału Telewizji Polskiej, a później awansował na stanowisko prezentera głównego programu informacyjnego TVP3 Kielce. Z wykształcenia jest historykiem. W krótkim biogramie zamieszczonym na oficjalnej stronie internetowej "Panoramy" przyznaje, że sprawdzał się w roli konferansjera i lektora. Serwis Pomponik donosił jakiś czas temu, że Gnat ma zostać jednym z prowadzących w głównym wydaniu "Wiadomości" TVP. Wówczas mówiło się, że jego awans jest przesądzony. Czy po wpadce jednak Gnat faktycznie dostanie stanowisko? Przekonamy się niebawem. 

Więcej o: