Helen McCrory nie żyje. Aktorka znana z m.in. "Harry'ego Pottera" miała 52 lata. "Umarła tak, jak żyła. Bez strachu"

Helen McCrory nie żyje. Informację o śmierci brytyjskiej aktorki potwierdził jej mąż - Damian Lewis.

Zmarła Helen McCrory. Aktorka, która szerszej publiczności znana była z ról Narcyzy Malfoy z serii filmów o Harrym Potterze oraz Polly, bohaterki serialu "Peaky Blinders", miała 52 lata. Brytyjka chorowała na nowotwór. O śmierci aktorki poinformował za pomocą Twittera jej mąż, Damian Lewis. We wzruszających słowach wspominał ukochaną. 

Ze złamanym sercem ogłaszam, że po heroicznej walce z rakiem piękna i potężna kobieta, czyli Helen McCrory, zmarła w spokoju, w domu, w otoczeniu przyjaciół i rodziny - napisał. 

Dodał też:

Umarła tak, jak żyła. Bez strachu. Boże, kochamy ją i wiemy, jakie mamy szczęście, że mieliśmy ją w naszym życiu.

McCrory i jej rodzina nigdy publicznie nie powiedzieli, że gwiazda walczy z rakiem. Jeszcze 12 marca wraz z mężem wystąpiła w programie "Good Morning Britain". Aktorka nie wyglądała na chorą czy osłabioną, miała tylko niewielką chrypkę, z której sobie żartowała. 

 

Program TV: 'Harry Potter i kamień filozoficzny'"Harry Potter". Jak wyglądają dziś aktorzy drugoplanowi? Aż trudno uwierzyć!

Helen McCrory nie żyje. Kim była?

Helen McCrory mogła pochwalić się pokaźną filmografią. Aktorka zagrała w takich produkcjach, jak: "Wywiad z wampirem", "Dom grozy", "Doktor Who", "Skyfall", czy "Anioł śmierci". Widzowie pokochali ją za rolę w serialu "Peaky Blinders". W cyklu o Harrym Potterze miała wcielić się w rolę Bellatrix Lestrange, jednak ze względu na ciążę musiała odrzucić propozycję (rolę przyjęła Helena Bonham Carter).Ostatecznie Helen McCrory wystąpiła jednak w adaptacji powieści J.K. Rowling jako matka Dracona Malfoya - Narcyza Malfoy. 

Helen McCrory i Damian Lewis pobrali się w 2007 roku. Aktorka urodziła dwoje dzieci - córkę Manon, która teraz ma 14 lat i syna Gullivera (chłopiec skończył 13 lat).