Kinga Rusin wspiera ciężko pracujące medyczki. Wpłaciła dla nich 30 tysięcy złotych. "To nasze podziękowanie"

Wygrzewając się na słonecznych Malediwach, Kinga Rusin myślami nie opuszcza Polski. Dziennikarka wsparła niemałą sumą organizację działającą na rzecz pielęgniarek i położnych.

Podczas gdy Kinga Rusin od kilku miesięcy przebywa na rajskich Malediwach, w Polsce szaleje trzecia fala koronawirusa. Prezenterka postanowiła wykorzystać swoje zasięgi i zrobić coś dobrego dla ciężko pracujących w kraju medyczek. Rusin wraz z partnerem wpłaciła 30 tysięcy złotych na rzecz Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych, do czego namawia też swoich obserwatorów.

Zobacz wideo Kinga Rusin o tajnikach swojej sylwetki

Artur Barciś zaszczepił się przeciwko Covid-19Artur Barciś zaszczepił się przeciwko Covid 140 km od domu. "Błąd jest w systemie"

Kinga Rusin namawia do pomocy medyczkom

Kinga Rusin na bieżąco komentuje aktualne wydarzenia z kraju. Nieraz dała wyraz swojemu niezadowoleniu, publikując krytyczne wpisy na temat polityki rządu oraz sytuacji kobiet w Polsce. Teraz postanowiła zaapelować do swoich obserwatorów o pomoc dla ciężko pracujących medyczek.

Są kobiety, które nawet jakby chciały, nie dadzą w tym roku rady przygotować świątecznych potraw, większość z nich nie usiądzie nawet z najbliższymi do świątecznego stołu. To pielęgniarki, lekarki, położne, ratowniczki medyczne i inne panie pracujące w służbie zdrowia - prawdziwe bohaterki naszych czasów, walczące każdego dnia o powrót do zdrowia i o życie dziesiątek tysięcy ludzi - napisała Kinga Rusin.

Kinga Rusin wskazała, że medyczki spędzają teraz dnie i noce w szpitalnych oddziałach oraz często pracują do kresu wytrzymałości. Dziennikarka wraz z partnerem Markiem Kujawą postanowiła wpłacić 30 tysięcy złotych na rzecz Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych.

Nawet symboliczna wpłata będzie okazaniem podziwu i szacunku, będzie naszym podziękowaniem za potwornie trudną, zważywszy na okoliczności, pracę - napisała Rusin.
 

Monika Zamachowska, Piotr KraśkoMonika Zamachowska i Piotr Kraśko zawalczyli o dobre relacje

To nie pierwszy raz, kiedy Kinga Rusin wspiera potrzebujących. W styczniu wraz z Kujawą zasiliła konto WOŚP kwotą 30 tys. zł