Nie żyje Andrzej Rozmus. Aktor miał zaledwie 53 lata. "Mimo choroby, potrafił obdarzyć innych optymizmem"

Nie żyje aktor Andrzej Rozmus. Smutną informację o jego śmierci podał Teatr Zagłębia w Sosnowcu, z którym artysta był związany od lat.

Nie żyje aktor telewizyjny i teatralny, Andrzej Rozmus. Informację o śmierci artysty podał Teatr Zagłębia w Sosnowcu, z którym Rozmus był związany od około 20 lat. 53-latek zmarł w nocy z niedzieli na poniedziałek.

Zobacz wideo Aktorskie rodziny, czyli jak zaczynał Maciej Stuhr [Popkultura]

książe Filip, książę KarolKsiążę Filip przygotowuje się na najgorsze. Wezwał księcia Karola do szpitala

Nie żyje aktor Andrzej Rozmus

Andrzej Rozmus urodził się 16 listopada 1967 roku i od dziecka marzył, by grać na deskach teatru oraz w filmach. W jednym z wywiadów przyznał, że aktorstwo fascynowało go od siódmego roku życia. Choć nie wiedział, czy ma szansę zaistnieć na scenie, zaparł się i konsekwentnie dążył do celu. Poza aktorstwem pasjonowało go także ogrodnictwo i rzeźba.

Zobacz też: Nietypowe pożegnanie aktorki Judyty Turan. Bliscy chcą uczcić jej pamięć w piękny sposób. "Prosimy, ubierzcie się kolorowo"

W Teatrze Zagłębia zadebiutował w 1997 roku. Wcześniej współpracował m.in. z Teatrem Dzieci Zagłębia w Będzinie.

Pamiętamy jego znakomite kreacje aktorskie w sztukach „Czerwone Zagłębie”, „Bóg”, „Na dnie”, „Eugeniusz Bodo – czy mnie ktoś woła?” oraz jego role filmowe, m.in. „Mrówy” w serialu „Wydział Zabójstw” – czytamy na stronie Teatru Zagłębia w Sosnowcu.

Andrzej Rozmus zmarł w nocy z niedzieli na podziałek. Miał zaledwie 53 lata. Jego bliscy i koledzy po fachu zapamiętają go jako człowieka niezwykle ciepłego i pogodnego, który bezinteresownie dzielił się optymizmem z innymi.

Marzena RogalskaRogalska w bardzo szczerym wywiadzie. "Ludzie byli okrutni"

Nam szczególnie brakować będzie Andrzeja jako kolegi, zawsze pogodnego człowieka, który mimo iż od lat zmagał się z chorobą, to potrafił swym optymizmem obdarzać innych – żegnają go koledzy z teatru.