Nietypowe pożegnanie aktorki Judyty Turan. Bliscy chcą uczcić jej pamięć w piękny sposób. "Prosimy, ubierzcie się kolorowo"

Judyta Turan nie żyje. Już w następnym tygodniu organizowane są uroczystości pogrzebowe. Bliscy 37-letniej aktorki mają jednak nietypową prośbę do żałobników.

Judyta Turan zmarła w piątek 12 lutego, o czym poinformował na Facebooku Związek Artystów Scen Polskich. Aktorka od lat zmagała się z nowotworem piersi. Niestety leczenie nie przyniosło upragnionych efektów. Śmierć nastąpiła z powodu przerzutów do kości. Judyta miała 37 lat.

Zobacz wideo Niewyjaśnione śmierci gwiazd

Agnieszka ChylińskaChylińska w długich włosach i w brązie? Fryzjer pokazał, jak mogłaby zaszaleć

Pogrzeb Judyty Turan

Na oficjalnym profilu aktorki na Facebooku pojawił się wpis dotyczący pogrzebu Judyty. Wiadomo, że odbędzie się on 4 marca o godz. 14:30 na Cmentarzu na Powązkach. Organizatorzy ceremonii mają jednak nietypową prośbę do uczestników.

4 marca pożegnamy się z Judy Turan. Spotkajmy się o godz. 14:30 przed VI bramą Cmentarza Powązkowskiego (od strony ul. Jana Ostroroga). Prosimy, ubierzcie się kolorowo i przynieście ze sobą kolorowe wstążki, którymi wspólnie udekorujemy nagą brzozę i stworzymy Drzewo Życia napełnione wspomnieniami i miłością. Wspomnienia możecie napisać na owych wstążkach lub po prostu wypełnić nimi powietrze.

Ponadto zamiast kupowania kwiatów, proszę o wpłacenie darowizn na fundusz edukacyjny dla córek aktorki - 8-letniej Emmy i 6-letniej Grety. 

Nie kupujcie kwiatów - będziemy wdzięczni za przekazanie wartości bukietów i wieńców na rzecz funduszu edukacyjnego córek Judy i Miguela - Emmy i Grety. Wpłaty prosimy kierować na konto mamy Judy, Małgorzaty Bekier: 43 1090 1870 0000 0001 0890 0852.

W dzień pogrzebu zaplanowane jest jeszcze jedno wydarzenie. Na nadwiślańskiej plaży zostanie rozpalone ognisko.

Tego samego dnia o godz. 19:00 rozpalimy ogniska na plaży Poniatówka przy Moście Poniatowskiego (strona praska). Poprzez ogień i popiół połączymy się z Judy i uśmiechniemy się w stronę gwiazd. Weźcie ze sobą drewno, rozpałkę, koce, ciepłe ubrania, dobre wino i miłość, którą zawsze obdarzała nas Judy.

Organizatorzy proszą także, by pamiętać o obowiązującym reżimie sanitarnym.