Chadwick Boseman z "Czarnej Pantery" zmarł na raka. Jego brat też walczył z nowotworem. "Przeszedłem serię chemioterapii"

Śmierć Chadwicka Bosemana wstrząsnęła światem. Aktor bowiem od lat ukrywał fakt, że choruje na nowotwór. Teraz okazuje się, że to samo przechodził jego brat.

Pół roku temu odszedł wybitny aktor, znany z filmu "Czarna Pantera" Chadwick Bosemana. Zmarł po czteroletniej walce z nowotworem jelita grubego i okrężnicy. Niestety jego starszy brat, Kevin Boseman musiał również walczyć z nowotworem. 

Zobacz wideo Niewyjaśnione śmierci gwiazd

Brat Chadwicka Bosemana chorował na raka

Kevin Boseman jakiś czas temu wyjawił na InstaStories, że od dwóch lat jest zdrowy. Kevin po raz pierwszy odniósł się do choroby, gdy zmarł jego młodszy brat. Nigdy wcześniej o tym nie mówił. 

W 2018 roku zdiagnozowano u mnie raka i przeszedłem serię chemioterapii. Teraz jestem w remisji. Tak, dobrze przeczytałeś. Jestem w remisji! - napisał, nie kryjąc radości.
Rak jest czymś, nad czym większość z nas nie ma kontroli. Możemy tylko kontrolować nasze leczenie, co obejmuje proaktywne podejście do naszej opieki zdrowotnej, zarówno fizycznej, jak i psychicznej - dodał.
 

Co oznacza, że nowotwór w stanie remisji?

Jest to termin używany przez lekarzy. Oznacza, że w przeprowadzone badania na chorym nie wykazały obecności komórek nowotworach. Kolokwialnie nazywa się to wycofaniem choroby. 

Przypomnijmy, że o śmierci Chadwicka Bosemana poinformowała rodzina. W dniu śmierci jego zamieściła oficjalne  oświadczenie. Wybitnego aktora żegnała masa znanych osób. 

Z ogromnym żalem potwierdzamy śmierć Chadwicka Bosemana. U Chadwicka w 2016 roku zdiagnozowano nowotwór okrężnicy i jelita grubego w trzecim stadium. Walczył z nim przez cztery lata - czytamy w oświadczeniu rodziny.
 

Chadwick Boseman: życie prywatne i kariera

Chadwick Boseman swoją pierwszą główną rolę zdobył w 2013 roku. To właśnie wtedy wcielił się w zawodowego baseballistę, Jackie Robinsona, w filmie "42 - Prawdziwa historia amerykańskiej legendy". W 2014 roku podpisał kontrakt z Marvel Studio na pięć kolejnych filmów. Chadwick miał wcielić się w postać Czarnej Pantery, którą pierwszy raz odegrał w 2016 roku w filmie "Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów". Następnie w 2018 roku powstał film o losach superbohatera. W filmie "Czarna Pantera" zagrał króla fikcyjnego afrykańskiego królestwa - Wakandy T'Challa. Była to pierwsza tak duża produkcja z udziałem afroamerykańskich aktorów. Film okazał się ogromnym sukcesem i był nominowany aż do sześciu Oscarów. Ostatecznie zdobył trzy: za najlepszą oryginalną ścieżkę dźwiękową, najlepsze kostiumy i najlepszą scenografię.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.