Grażyna Torbicka i jej mąż pogrążeni w żałobie. Stracili bliską osobę. "Jakże dużo w naszych sercach zajmujesz miejsca"

Grażyna Torbicka i jej mąż, Adam Torbicki, przechodzą ciężkie chwile. Zmarła teściowa prezenterki, Emilia Torbicka.

W Gazecie Wyborczej pojawiły się nekrologii, z których dowiadujemy się, że Grażyna Torbicka i jej mąż Adam są pogrążeni w żałobie. 28 stycznia, w wieku 94 lat, odeszła Emilia Torbicka, mama kardiologa. Była szanowaną w środowisku profesor doktor habilitowaną nauk medycznych. Mamę męża prezenterki pożegnali m.in. pracownicy biura Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego oraz Rektor, Senat i społeczność Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Grażyna Torbicka pogrążona w żałobie

Złożyli oni kondolencje synowi uznanej lekarki oraz jej rodzinie i bliskim. Swoje wspomnienie opublikował także Adam Torbicki, przy okazji dziękując wszystkim, którzy w ostatnich latach okazywali jej życzliwość i nieśli pomoc:

Zasłużona dla warszawskiej pediatrii, wieloletni kierownik Kliniki Akademii Medycznej w szpitalu przy ulicy Niekłańskiej. Studentka Warszawskiego Konserwatorium, a po wojnie Państwowej Wyższej Szkoły Muzycznej w Warszawie, Powstańcza "Szarotka" Mamo, jakże dużo w naszych sercach i pamięci zajmujesz miejsca ... - Syn Adam, synowa wraz z rodziną.

Pani Emilia była uczestniczką Powstania Warszawskiego, została odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi i Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Jak na razie nie wiadomo, kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb.

Nie żyje Emilia TorbickaNie żyje Emilia Torbicka Screen z Gazeta Wyborcza

Torbiccy po raz kolejny musieli zmierzyć się ze śmiercią bliskiej osoby. W 2016 roku, w wieku 85 lat, zmarł tata prezenterki, Henryk Loska. Od lat pracował w PZPN. Jego żoną była prezenterka Krystyna Loska, z którą znał się od dzieciństwa. Został pochowany w Tychach, z których pochodził.

Rodzinie składamy najszczersze kondolencje.