Marcin Prokop walczy o "Telekamerę". Prosi o głosy i zdradza, czemu chce wygrać. "Jesteś gość"

Marcin Prokop został nominowany w plebiscycie "Telekamery 2021". Dziennikarz w instagramowym poście prosił fanów o głosy i zrobił to głównie ze względu na swoją mamę. Pani Ewa Prokop to zdecydowanie największa fanka dziennikarza.

Marcin Prokop jest bardzo dobrze znany telewidzom i słuchaczom radia. Dziennikarz prowadził między innymi formaty takie jak "Mam Talent" czy "Milion w minutę", a od 2007 roku spełnia się jako gospodarz programu "Dzień dobry TVN". Od 2009 roku dziennikarz związany jest również z radiem. Prowadził audycję "Duży wywiad" w Radiu Zet, a także udzielał się w Radiu Złote Przeboje. Od listopada 2020 prowadzi program "Lego Masters", emitowany na antenie TVN. Nic dziwnego, że 43-latek został nominowany w plebiscycie "Telekamery 2021" w kategorii "Osobowość telewizyjna".

"Telekamery 2021". Marcin Prokop prosi fanów o głosy. Zrobił to ze względu na swoją mamę

Dziennikarz w oryginalny sposób zachęcił fanów do głosowania. Na swoim instagramowym profilu zamieścił zdjęcie z numerem, pod który można wysyłać SMS-y i przyznał, że chce wygrać statuetkę głównie ze względu na swoją mamę. Pani Ewa Prokop od lat zbiera materiały świadczące o medialnych sukcesach swojego syna:

Gdybyście chcieli sprawić wielką radość mojej mamie, która do dziś zbiera wycinki prasowe na mój temat oraz pamięta o wszystkich moich nagrodach, nawet o drugim miejscu w konkursie recytatorskim w 1988 roku, wyślijcie SMS o treści TK.D6 na numer 7365 – podobno dzięki temu mam szansę na "Telekamerę", a takiego rarytasu mamusia jeszcze w kolekcji nie posiada – napisał przy zdjęciu.
Zobacz wideo Agnieszka Woźniak-Starak i Ewa Drzyzga po raz pierwszy poprowadziły razem "Dzień Dobry TVN"

Internauci byli zachwyceni apelem Prokopa, a niektórzy z nich zadeklarowali, że zagłosują na niego w plebiscycie:

Będzie. Ja już gratuluję.
Jesteś gość.
Sprawię radość twojej mamie i zagłosuję na ciebie, bo bardzo cię lubię.
Trzymam mocno kciuki.
 

O współpracy z Marcinem Prokopem jakiś czas temu wypowiedziała się Dorota Wellman. Współprowadząca "Dzień dobry TVN" przyznała, że jej kolega jest profesjonalistą i zawsze można na niego liczyć.

To znak, że to żywa relacja, a nie przyzwyczajenie do drugiej osoby - opowiada. - Przeszliśmy wspólnie przez wiele etapów. Słowo honoru, nigdy się nie pokłóciliśmy. Nie mieliśmy też cichych dni. Często mamy inne poglądy na różne tematy i wtedy spieramy się, ale w sposób twórczy. Nasza przyjaźń wzmacnia się każdego dnia z powodu wspólnych doświadczeń i przeżyć w pracy. […] Poza moją rodziną nie mam drugiego człowieka, z którym mogłabym skonsultować zawodowe decyzje i mieć pewność, że życzliwie i szczerze mi doradzi - powiedziała Wellman w rozmowie z magazynem "Ona" w 2019 roku.

O "Telekamerę" w kategorii "Osobowość telewizyjna" walczą także: Rafał Brzozowski, Katarzyna Dowbor, Karolina Gilon, Przemek Kossakowski oraz Ida Nowakowska. Myślicie, że mama Marcina Prokopa już niedługo wzbogaci swoją kolekcję wycinków z gazet?

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.