Jerzy Brzęczek zwolniony przez PZPN. Może liczyć na rodzinę. Żonę poznał w szkole. Wychowywał Błaszczykowskiego po śmierci siostry

Jerzy Brzęczek nie pełni już funkcji selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski. O jego życiu zawodowym wiemy wiele. Jak układa mu się prywatnie? Jest szczęśliwym mężem i ojcem.

Zbigniew Boniek podjął decyzję o usunięcia Jerzego Brzęczka ze stanowiska selekcjonera piłkarskiej reprezentacji Polski. Były piłkarz pełnił tę funkcję przez niespełna trzy lata, a decyzja o jego zwolnieniu jest zaskoczeniem dla fanów piłkarskiego świata. Jego kariera zawodowa była opisywana przez media latami, a jak wiedzie mu się prywatne? Brzęczek od zawsze mógł liczyć na rodzinę. Żonę poznał cztery dekady temu. 

Jerzy Brzeczek nowym selekcjonerem polskiej kadryKim jest Jerzy Brzęczek? To wujek Kuby Błaszczykowskiego

Zobacz wideo

Jerzy Brzęczek prywatnie

O życiu prywatnym Jerzego Brzęczka wiemy całkiem sporo. Były piłkarz poznał żonę, Marzenę, kiedy oboje byli jeszcze dziećmi.  

To taka szkolna miłość, która skończyła się ślubem, a wesele było w naszej remizie. Wspomnę (...), że zbierałam dla swoich dzieci autografy najsłynniejszych mieszkańców Truskolasów i nie tylko. To właśnie na ich weselu dostałam na przykład autograf Krystyny Loski - mówiła niegdyś w rozmowie z "Dziennikiem Zachodnim" Anna Ślusarczyk - nauczycielka, która znała małego Jurka oraz małą Anię.

Małżeństwo Brzęczków doczekało się dwóch synów - 28-letniego Patryka oraz 24-letniego Roberta. Pierwszy z panów jest kulinarnym specem, a młodszy poszedł w ślady ojca.

Warto dodać, że Brzęczek jest wujkiem Kuby Błaszczykowskiego. Były selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Polski po tragicznej śmierci siostry, która zginęła z rąk męża, pomagał swojej mamie w opiece nad dwoma siostrzeńcami. Zarówno Kuba, jak i Dawid związali swoje życie z piłką nożną.

Kuba Błaszczykowski kupił apartamenty w WarszawieKuba Błaszczykowski kupił trzy luksusowe apartamenty w Warszawie

Zobaczcie w naszej galerii zdjęcia Jerzego Brzęczka z żoną. Trzeba przyznać, że tworzą zgraną parę.

Więcej o: