Cristiano Ronaldo żegna Diego Maradonę. Dołączyli też inni piłkarze, w tym Jerzy Dudek

Diego Maradona nie żyje - legendarny piłkarz miał zaledwie 60 lat, jednak w ostatnich tygodniach ciężko chorował. Piłkarze są w szoku i żegnają legendę. W dzieciństwie marzyli o wielkich stadionach właśnie dzięki Maradonie.

W środę cały świat obiegła smutna informacja. Argentyński dziennik poinformował o śmierci Diego Maradony. Nie tylko piłkarski świat pogrążył się w żałobie - Diego był legendą jeszcze za życia, jego sława sięgała każdego zakątka na Ziemi. Teraz żegnają go największe gwiazdy piłki nożnej - Cristiano Ronaldo, Messi i wielu innych znanych piłkarzy.

MarinaSmutna Marina rozmyśla na pokładzie prywatnego odrzutowca. Internauci apelują: Doceniaj swoje życie bardziej!

Zobacz wideo Cristiano Ronaldo obcinany przez swoją partnerkę. Niecodzienna zmiana fryzury

Diego Maradona żegnany przez gwiazdy piłki nożnej

Cristiano Ronaldo archiwalne zdjęcie ze spotkania z legendą futbolu opublikował na Instagramie. Fotografię opatrzył długim wpisem:

Dziś żegnam się z przyjacielem, a świat żegna wiecznego geniusza. Jeden z najlepszych w historii. Niezrównany magik. Odchodzi zbyt wcześnie, pozostawia dziedzictwo, ale i pustkę, która nigdy nie zostanie wypełniona. Spoczywaj w pokoju.. Nigdy nie zostaniesz zapomniany.
 

Maradonę pożegnali także Neymar, Luis Suárez i Messi.

 
 
 

Podobnie także zrobili polscy piłkarze. Robert Lewandowski wspomniał Maradonę na swoim InstaStory, Arkadiusz Milik podziękował za wszystko pamiątkowym zdjęciem, podobnie zrobił Kamil Grosicki. Żegnający legendę post zamieścił również Jerzy Dudek i wielu innych piłkarzy, aktywnych w mediach społecznościowych:

Takiego Go zapamiętam ! Grande Diego - napisał Dudek.
 

Przypomnijmy, że Diego Maradona zmarł w wieku 60 lat. Przyczyną śmierci były powikłania po przebytym zawale serca - zatrzymanie krążenia i niewydolność oddechowa. Maradona na początku listopada przeszedł poważną operację usunięcia krwiaka mózgu. Zabieg się udał, ale piłkarz zaledwie po paru dniach opuścił szpital na własne żądanie. Jego stan pogorszył się w ubiegłą środę. Przebywał w swoim domu, a lekarzom, którzy go reanimowali nie udało się go uratować.

Diego Maradona był jednym z najwybitniejszych piłkarzy. Zdobył mistrzostwo świata w 1986 roku i wicemistrzostwo w 1990. W reprezentacji Argentyny zagrał 91 meczów. Status legendy uzyskał jeszcze za życia.