Strajk kobiet. Martyna Wojciechowska nie poszła do pracy. Przyłączyła się do protestu Inne gwiazdy też zamknęły firmy

Gwiazdy dołączyły do Ogólnopolskiego Strajku Kobiet i nie poszły dziś do pracy. O swojej decyzji poinformowała między innymi Martyna Wojciechowska. Kto jeszcze dołączył do protestu?

W związku z Ogólnopolskim Strajkiem Kobiet wiele osób zrezygnowało dziś z pójścia do pracy, a firmy wstrzymały swoją działalność bądź skróciły czas pracy. Godziny rektorskie wprowadzono także na uczelniach wyższych, między innymi na niektórych wydziałach Uniwersytetu Warszawskiego. Narodowy protest to pokłosie wyroku Trybunały Konstytucyjnego, który orzekł, że aborcja w przypadku ciężkich wad płodu jest niezgodna z Konstytucją RP. Strajk wspierają także gwiazdy, a niektóre z nich zdecydowały się nie wykonywać dziś swoich zawodowych obowiązków.

Zobacz wideo Zara Larsson komentuje wyrok TK ws. aborcji

Zobacz też: Monika Jaruzelska skomentowała oświadczenie Kingi Dudy. "Mnie to cieszy". Nawiązała też do milczenia Andrzeja Dudy

"Strajk kobiet". Gwiazdy nie idą do pracy. Do protestu dołączyły Martyna Wojciechowska i Justyna Steczkowska

Martyna Wojciechowska zdecydowała zamknąć swój sklep "Martyna World". Informację przekazała na Instagramie, na którym pokazała także logo "Strajku kobiet".

Martyna Wojciechowska strajkujeMartyna Wojciechowska strajkuje Instagram/martyna.world

Justyna Steczkowska zamieściła na Instagramie wpis, w którym przyznała, że w ramach protestu przełożyła nagrywanie muzycznego materiału:

Miałam jutro pracować w studio. Umówione, ale odpuszczam. Komentarz niepotrzebny. Bądźmy w tym trudnym czasie czuli dla siebie, wyrozumiali i wspierający. To my tworzymy ten kraj.
 

Jessica Mercedes wstawiła na InstaStories oświadczenie, w którym przyznała, że jej team dziś nie pracuje:

U mnie w firmie pracuje osiem kobiet i dwóch mężczyzn. Strajkujemy dziś, i biurze i w butiku.

Jessica Mercedes strajkujeJessica Mercedes strajkuje Instagram/jemerced

Dziś zamknięte jest także biuro Izabeli Janachowskiej, prowadzącej portal ślubny. Na swoim InstaStories pokazała męża, który oprowadził internautów po pustej przestrzeni:

Cześć dziewczyny. Wpadłem do biura i chce wam pokazać coś, czego jeszcze tutaj nie widziałem. [...] Nikogo tu nie ma. [...] A domyślacie się dlaczego? Dziś mamy "Ogólnopolski Strajk Kobiet", do którego cała redakcja "Wedding Dream" się przyłączyła.

Izabela Janachowska i jej mąż strajkująIzabela Janachowska i jej mąż strajkują Instagram/Izabelajanachowska

Zofia Ślotała na jeden dzień zamknęła swój biznes, jednak niektóre z pracownic rozsyłały dziś maseczki z charakterystyczną błyskawicą - symbolem "Strajku kobiet":

Dziś sklep "Petite Maison" jest zamknięty. Dołączamy się oczywiście do strajku i jako firma w pełni damska dziś zamykamy sklep. Natomiast dziewczyny postanowiły, że chcą dziś przyjść do pracy, żeby wysłać wam wszystkie maski, które są zamówione, tak aby zdążyć na piątkowy protest - powiedziała Ślotała na Instagramie.

Zofia Ślotała strajkujeZofia Ślotała strajkuje Instagram/miss_zi

O tym, że dziś nie pracuje, poinformowała swoich fanów także Anna Skura. Wstawiła na relację krótkie nagranie z łóżka, które okrasiła wymownym podpisem:

Oczywiście, że dziś nie idziemy do pracy, bo strajkujemy. Nie, nie każdy musi iść na ulicę. My każdemu zostawiamy wybór. Protestować można na wiele różnych sposobów.

Anna Skura strajkujeAnna Skura strajkuje Instagram/whatannawears

Zobacz też: Dorota Szelągowska w mocnych słowach o sytuacji w Polsce. "PiS odpowiada za to, w jakim stanie jest ten kraj"

Kinga Rusin także dołączyła ze swoją firmą do Strajku Kobiet, a w opublikowanym w sieci oświadczeniu nawoływała przedsiębiorców do zajęcia stanowiska w sprawie:

Jako Pat&Tub wzywamy wszystkie firmy, a w szczególności marki kobiece, do zaprotestowania przeciw drastycznej i nagłej zmianie sytuacji prawnej i życiowej kobiet w Polsce. Jesteśmy marką kobiet i nie wyobrażamy sobie, że można w tej sytuacji postąpić inaczej. […] Nie ma naszej zgody na ubezwłasnowolnienie kobiet i odbieranie im głosu. Nic o nas bez nas! Miejmy odwagę i energię, by działać!

Kinga Rusin strajkujeKinga Rusin strajkuje Instagram/kingarusin

Trwa strajk kobiet - tu możesz śledzić wydarzenia. Gazeta.pl daje swoje wsparcie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.