Dorota Szelągowska w mocnych słowach o sytuacji w Polsce. "PiS odpowiada za to, w jakim stanie jest ten kraj"

Dorota Szelągowska apeluje do protestujących. Za sytuację w kraju obarcza winą partię rządzącą i prezesa Prawa i Sprawiedliwości.

Dorota Szelągowska podobnie, jak wiele innych polskich gwiazd jest wstrząśnięta obecną sytuacją w Polsce. Od czwartku trwają protesty, które są skutkiem wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji patoembriologicznej. Ludzie w wielu miastach wyszli na ulice i żądają reakcji rządzących. Teraz dekoratorka wnętrz apeluje do protestujących.

Zobacz wideo Dorota Szelągowska o Telekamerach i swoim programie

Dorota Szelągowska o sytuacji w Polsce

Demonstrujący to setki tysięcy osób. Parę dni temu weszli do kościołów, by wyrazić swój sprzeciw. To nie spodobało się prezesowi Prawa i Sprawiedliwości, który ten ruch postanowił wykorzystać przeciwko nim. Podczas swojego oświadczenia apelował do obywateli, by bronili kościołów. Tym samym zamiast złagodzić konflikt, jeszcze bardziej go zaognił.

Bartek Królik z córką Znany muzyk jest ojcem dziecka z zespołem Downa. Skomentował wyrok TK

Teraz Dorota Szelągowska apeluje do strajkujących. Zamieściła obszerne InstaStories, w którym mówi, by trzymać się z dala od kościołów i miejsc kultu, bo partia rządząca tylko na to czeka.

To nie powinna być wojna z Kościołem, tylko z zepsutą władzą. Jeżeli walczymy o wolność wyboru, a nie dajemy innym prawa do swoich poglądów, wiary i modlitwy, to same stajemy się oprawcami - zaczęła Szelągowska.
To rząd, a właściwie prezes PiS odpowiada za to, w jakim stanie jest ten kraj. To on decyduje komu i za co oddawane są wpływy i gigantyczne pieniądze. To on wprowadza własne przekonania jako te obowiązujące, za nic mając literę prawa.

Dorota SzelągowskaDorota Szelągowska Dorota Szelągowska - Instagram

Uważa także, że kościoły nie tylko są ważne dla księży, ale i dla wierzących, którzy też nie zgadzają się z wyrokiem TK.

Jeżeli słusznie krzyczymy: wy*******ać od naszych ciał, umysłów i przekonań, to nie w*********my się w przekonania innych. Pomiędzy bezkarną bandą biskupów obwieszonych złotem, ślepych na pedofilię i nadużycia, a ludźmi, którzy żarliwie modlą się w ważnych dla siebie intencjach do Boga, jest ogromna przepaść. Nie tędy droga!
I to nie tylko dlatego, że pan Kaczyński przy pomocy TVPiS zmanipulują to do poziomu ataku na Kościół i podstawowe wartości, wzywając do patriotycznej walki w ich obronie, dzieląc ten kraj jeszcze mocniej tylko ze zwykłej przyzwoitości - zakończyła.

Dorota SzelągowskaDorota Szelągowska Dorota Szelągowska - Instagram

Tym samym Dorota Szelągowska stała się kolejną gwiazdą, która popiera strajki kobiet i prosi o zaprzestanie zniszczeń.

Trwa strajk kobiet - tu możesz śledzić wydarzenia. Gazeta.pl daje swoje wsparcie.

Więcej o: