Prezenterka TVP rzuciła pracę! W poście zamieściła błyskawicę. Wspiera Strajk Kobiet

28 października dziennikarka TVP 3 Poznań, Żaneta Rosińska zrezygnowała z pracy. Powodem złożenia wypowiedzenia jest sytuacja w kraju, o czym świadczy symbol błyskawicy.

22 października Trybunał Konstytucyjny orzekł, że aborcja z powodu wad letalnych płodu  i nieuleczalnych chorób jest niezgodna z konstytucją. Przeprowadzenie wcześniejszej terminacji z tego powodu będzie nielegalne. Wyrok TK nie spodobał się obywatelom, którzy w akcie protestu tłumnie wyszli na ulice. Od niemal tygodnia w wielu polskich miastach trwają demonstracje - nie tylko wojewódzkich, ale także tych mniejszych. Mimo szalejącej pandemii demonstranci całymi dniami dają wyraz swojemu niezadowoleniu, skandując i trzymając transparenty z hasłami sprzeciwiającymi się rządom Prawa i Sprawiedliwości. 

Małgorzata RozenekTak wściekłej Małgorzaty Rozenek jeszcze nie widzieliśmy. Dodała ostry wpis o wyroku TK ws. aborcji

Dziennikarka TVP powiedziała dość. Rzuciła pracę i wsparła Strajk Kobiet

Teraz do grona osób wspierających Strajk Kobiet dołaczyła dziennikarka TVP3 Poznań, Żaneta Rosińska: 

Dziś złożyłam rezygnację z pracy w TVP3 Poznań. Obowiązuje mnie jeszcze miesięczny okres wypowiedzenia. Cieszę się, że mogłam tam poznać osoby, których poglądy są podobne do moich - czytamy.

Aby podkreślić solidarność z kobietami, dziennikarka zamieściła emotikonkę błyskawicy, która jest symbolem Strajku Kobiet przewijającym się na wielu transparentach. 

Zobaczcie zdjęcie. Postawa godna odwagi? 

Żaneta RosińskaŻaneta Rosińska facebook.com/rosin.jane