Monika Jaruzelska skomentowała oświadczenie Kingi Dudy. "Mnie to cieszy". Nawiązała też do milczenia Andrzeja Dudy

Monika Jaruzelska w najnowszym wywiadzie odniosła się do oświadczenia córki prezydenta na temat wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Co ciekawe, pochwaliła Kingę Dudę, jednak nie omieszkała wbić szpili jej ojcu.

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji wzbudził skrajne emocje nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Sytuacja kobiet jest teraz najbardziej grzejącym tematem. Na ulicach polskich miast od kilku dni odbywają się protesty i nic nie wskazuje na to, jakoby miało się to zmienić. Niestety prezydent Andrzej Duda, jak również jego małżonka nie komentują sytuacji w kraju. Miłym zaskoczeniem było oświadczenie Kingi Dudy w tej sprawie, jakie pojawiło się w sieci w środowe popołudnie. Teraz słowa córki prezydenta zdecydowała się skomentować Monika Jaruzelska.

Kinga DudaKinga Duda skomentowała wyrok Trybunału ws. aborcji. "Wybór, a nie przymus"

Monika Jaruzelska komentuje oświadczenie Kingi Dudy

Kinga Duda w swoim oświadczeniu była dość powściągliwa, jednak wyraźnie zaznaczyła, że według niej wyrok Trybunały Konstytucyjnego zabiera kobietom wolną wolę w decydowaniu o sobie.

(...) Nie mogę zatem pogodzić się z konsekwencjami, jakie niesie ze sobą wyrok TK. Wydaje mi się, że posłowie, którzy w Polsce stanowią prawo, powinni jak najszybciej znaleźć rozsądne i kompromisowe rozwiązanie obecnej sytuacji, które mogłoby zakończyć spór wywołany wyrokiem...- czytamy w oświadczeniu Kingi Dudy.

Jacek Kurski, TVP, Julia OleśWstrząsający materiał w TVP. Lektor dywaguje nad wprowadzeniem "marszu hańby" dla kobiet

Stanowisko córki prezydenta zdecydowała się skomentować Monika Jaruzelska. W rozmowie z dziennikarzem Wirtualnej Polski przyklasnęła słowom Kingi Dudy, jednak zwróciła również uwagę na milczenie prezydenta. 

Mnie to cieszy, że pani Kinga Duda zabrała głos, ale mimo wszystko zabrakło głosu Andrzeja Dudy. Liczę, że to preludium do wystąpienia prezydenta. (...) Możliwe, że zostało to omówione i w podobnym tonie wypowie się prezydent.(...). Mamy kryzys przywództwa. Są rozbieżności między przemówieniem premiera a oświadczeniem wicepremiera Kaczyńskiego- mówiła Monika Jaruzelska.

Myślicie, że już wkrótce Andrzej Duda również wypowie się w tej sprawie? Przypomnijmy, że Kinga Duda jest doradcą swojego taty. 

Trwa strajk kobiet - tu możesz śledzić wydarzenia. Gazeta.pl daje swoje wsparcie.

Zobacz wideo Andrzej Duda wypowiedział się na temat związku swojej córki
Więcej o: