Dorota Szelągowska trzy razy wychodziła za mąż. O jej ślubie z Adamem Sztabą mówili wszyscy. "Nie żałuję niczego"

Wszystko wskazuje na to, że projektantka wnętrz kolejny raz się rozwodzi. Przypomnijmy, jak wyglądały miłosne relacje córki Katarzyny Grocholi.

Dorota Szelągowska uchodzi za jedną z najbarwniejszych postaci w polskim show-biznesie. Córka Katarzyny Grocholi od wielu lat przeprowadza przed kamerami metamorfozy domów i mieszkań Polaków oraz często dzieli się Instagramie pomysłami dotyczącymi designu wnętrz. 40-latka natomiast niechętnie otwiera się na temat swojego życia miłosnego. W środę przed południem media obiegła informacja o kolejnym, trzecim rozwodzie Szelągowskiej. Dziennikarka jak na razie nie skomentowała rewelacji podanej przesz SE.pl

Zobacz też: Tabloid donosi, że Dorota Szelągowska rozwodzi się po raz trzeci. "Czeka na termin rozprawy" 

Dorota Szelągowska – związki i małżeństwa

O pierwszym wybranku projektantki wiadomo niewiele. Owocem ich związku jest syn Antonii, który przyszedł na świat w 2001 roku. Po rozwodzie Szelągowska związała się z Adamem Sztabą. Dziennikarka i muzyk poznali się w 2002 roku i przez kilkanaście lat uchodzili za jedną z najlepiej dobranych par polskiego show-biznesu. Swój związek sformalizowali dopiero w maju 2013 roku, a ich ślub cieszył się ogromnym zainteresowaniem mediów. Panna młoda zaprezentowała się w prostej sukni z zabudowanym dekoltem, zaprojektowanej przez Violę Śpiechowicz. Jej ukochany postawił na jasny garnitur, do którego dobrał podwójną muchę.

Zobacz wideo Dorota Szelągowska urządza swoje nowe mieszkanie. Pochwaliła się projektem

Niestety, poślubna sielanka nie trwała zbyt długo. Już trzy miesiące później media obiegła informacja o ich rozstaniu. Małżeństwo ostatecznie zakończyło się rozwodem w 2015 roku.

Szelągowska otworzyła się na temat relacji z kompozytorem w wywiadzie dla "Twojego Stylu" w 2018 roku:

Nie żałuję niczego. Ani ślubu, ani związku. To było 13 ważnych lat. Poznaliśmy się, gdy byłam młoda, razem się zmienialiśmy. Decyzję o rozstaniu podjęliśmy wspólnie. Dziś oboje jesteśmy w nowych związkach, oboje mamy dzieci.

Przyznała również, że rozwód znacznie wpłynął na jej życie zawodowe:

Kiedy się rozstaliśmy, poczułam więcej swobody, by realizować się zawodowo. Nie to, że Adam mnie blokował, ale będąc z nim, nie mogłam poświęcić się swoim pasjom tak jak teraz - zdradziła Szelągowska.

Rozstanie pary przebiegło w atmosferze zgody, a dziennikarka przyznała, że jej syn w zderzeniu z trudną sytuacją wykazał się niesamowitą dojrzałością:

Zawsze uczyłam syna, że nawet najtrudniejsza prawda jest lepsza niż kłamstwo. Jeśli syrop, który miał wypić, był gorzki, mówiłam: synku, jest wstrętny, ale musisz go wziąć. W podobny sposób rozmawialiśmy o rozwodzie: to nie jest fajne, ale musimy przez to przejść. Pilnowaliśmy z Adamem, żeby w rozmowach z synem mówić jednym głosem. To jest ważne.

Po zakończeniu miłosnej relacji ze Sztabą, w życiu Szelągowskiej pojawił się tajemniczy mężczyzna, za którego wszyła w pierwszej połowie 2018 roku. Nauczona doświadczeniem niewiele mówiła na temat nowego związku. Swojego trzeciego męża poznała na planie jednego z programów wnętrzarskich, które współtworzyła:

Trafiliśmy na siebie w pracy i okazało się, że wiele nas łączy. Dziś spędzamy wieczory, grając w gry planszowe, oboje kochamy komiksy i seriale - powiedziała w rozmowie z "Twoim stylem".

Para w 2018 roku powitała na świecie dziecko, córkę Wandę. Projektantka wnętrz w jednym z wywiadów zdradziła, że jej trzecie małżeństwo zbudowane zostało przede wszystkim na partnerstwie i umiejętnym podziale obowiązków:

Mój mąż jest unikalnym dowodem na to, że związki partnerskie istnieją. W nocy do dziecka wstajemy oboje, domem zajmujemy się po równo, on rano robi śniadanie. Cholera, to jest możliwe!

Zobacz też: Odważne wyznanie Doroty Szelągowskiej: "Chodziłam do moich nauczycieli i mówiłam, że ojczym mnie bije"

Niestety, ich relacja to już prawdopodobnie przeszłość. Na łamach portalu portalu SE.pl możemy przeczytać, że para złożyła pozew rozwodowy.

Zobacz wideo Dorota Szelągowska o macierzyństwie