Gwiazdor "Plebanii" zbulwersowany zachowaniem sąsiadów. Wrzucił szokujące zdjęcia. "Zanim to zrobisz, pomyśl"

Aktor znany z serialu "Plebania" zwrócił uwagę swoim sąsiadom, którzy nie potrafią utrzymać porządku na terenie spółdzielni mieszaniowej. "Zadajcie sobie odrobinę trudu i nie zostawiajcie przed wejściem do budynku tego syfu" - apelował w swoim facebookowym wpisie.

Rola dobrego i wyrozumiałego proboszcza Antoniego w serialu "Plebania" przyniosła Włodzimierzowi Matuszakowi sympatię telewidzów. Aktor prywatnie ma nieco mniej konserwatywne poglądy niż postać, w którą przez lata się wcielał. Jest jawnym przeciwnikiem partii rządzącej, a w mediach społecznościowych chętnie komentuje bieżące sprawy polityczne i społeczne. Niedawno opisał na swoim facebookowym profilu nieprzyjemny incydent, którego był świadkiem. Chodziło o obowiązek noszenia maseczek chroniących przed koronawirusem.

Zobacz też: Włodzimierz Matuszak był świadkiem awantury o maseczkę ochronną. "Zwykły dzień w coraz bardziej chamskim kraju"

Włodzimierz Matuszak oburzony zachowaniem sąsiadów

Aktor kolejny raz poruszył ważną społecznie kwestię, tym razem związaną z segregacją odpadów. Na swoim profilu na Facebooku wstawił zdjęcia śmieci pozostawionych przez jego sąsiadów przed wejściem do pomieszczenia z koszami. Matuszak w swoim wpisie nawiązał także do imion ironicznie nadawanych członkom stereotypowej polskiej rodziny, w której dominuje zobojętnienie społecznie i brak jakiejkolwiek inicjatywy ułatwiającej życie w grupie:

Januszu, Grażyno, Brajanku, Dżesiko. To, co widzicie na zdjęciach, to wbrew pozorom nie jest zsypem dla waszych nieposegregowanych śmieci. Pomieszczenie, gdzie składamy śmieci istnieje za tymi tajemniczymi, szarymi drzwiami - zaczął aktor.

Matuszak podkreślił, że problem góry śmieci przed wejściem to nie był jednorazowy incydent. Zaapelował o rozsądek i przestrzeganie norm wyznaczonych przez spółdzielnie mieszkaniową:

Zadajcie sobie odrobinę trudu i nie zostawiajcie przed wejściem do budynku tego syfu. Dzieje się tak regularnie w czasie weekendu. Kamera zamontowana przez spółdzielnie Torwar patrzy na to i nic. Zanim to zrobisz, pomyśl. Tylko Pomyśl.

Myślicie, że sąsiedzi aktora wezmą sobie jego apel do serca?

Zobacz wideo Tureckie seriale hitem wśród polskich widzów. Od czego zaczął się ten fenomen?