Wyborcy byli w szoku, że Rafał Trzaskowski jest taki wysoki. Polityk zażartował z TVP i Jarosława Kaczyńskiego

Rafał Trzaskowski spotkał się z wyborcami, którzy przywitali go okrzykiem zdziwienia, że jest taki wysoki. Nagranie znalazło się na Instagramie kandydata na prezydenta. Polityk zażartował tam z TVP.
Zobacz wideo TVP obniżyło wzrost Rafała Trzaskowskiego

Już w niedzielę Polacy pójdą do lokali wyborczych, żeby zagłosować na swojego kandydata na prezydenta. O to stanowisko walczą ubiegający się o reelekcję Andrzej Duda oraz kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski. Wygląd tego drugiego budzi spore zainteresowanie. Ostatnio zaskoczenie wśród wyborców wzbudził na przykład wysoki wzrost prezydenta Warszawy.

Zobacz też: Kandydaci na prezydenta bohaterami memów. Wyborcy mają fantazję, a "ciacho" Trzaskowski robi furorę

Rafał Trzaskowski żartuje ze swojego wzrostu i z TVP

Trzaskowski podczas kampanii spotkał się z panią Teresą i panem Andrzejem w Żyrardowie. Oboje entuzjastycznie, ale i z zaskoczeniem zareagowali na widok kandydata. 

O matko kochana, jaki pan wysoki. Słyszeliśmy, że pan niskiego wzrostu jest - zwrócili uwagę.

Na co kandydat na prezydenta odpowiedział rozbawiony:

A tak, Telewizja Polska mówi, że jestem dwa centymetry wyższy od prezesa. Słuchajcie, oni już poszaleli, naprawdę. Jedna manipulacja za drugą.
Miarka im się skończyła - podsumował wyborca.

Nagranie z tego momentu znalazło się na InstaStories prezydenta Warszawy. Dodał do niego podpis:

To zaskoczenie pani Teresy i pana Andrzeja, kiedy okazało się, że jestem wyższy, niż wskazywałyby doniesienia pracowników mediów tzw. publicznych.

Rafał Trzaskowski śmieje się ze swojego wzrostuRafał Trzaskowski śmieje się ze swojego wzrostu Screen z Instagram.com/ trzaskowskirafal

Jest to nawiązanie do działań stacji, która podczas kampanii obniżyła Rafała Trzaskowskiego o 10 cm. Zwrócił na to uwagę podczas wywiadu w Polsat News w programie "Gość Wydarzeń":

Oglądając TVP, to można się różnych rzeczy dowiedzieć, nawet, że mam 1,7 m wzrostu, mimo że mam 1,8 cm.

Dodajmy też, że Jarosław Kaczyński ma 168 cm wzrostu.