Kandydaci na prezydenta bohaterami memów. Wyborcy mają fantazję, a "ciacho" Trzaskowski robi furorę

Polityka jest istotną kwestią życia społecznego, jednak nie zawsze trzeba traktować ją nadto poważnie. Szczególnie teraz, kiedy atmosfera przedwyborcza jest bardzo napięta. Rozluźnijmy się, oglądając kandydatów na prezydenta w nieco innej wersji. Politycy są idealnymi bohaterami memów, na które warto spojrzeć z przymrużeniem oka.
Mem o Rafale Trzaskowskim i Andrzeju Dudzie Mem o Rafale Trzaskowskim i Andrzeju Dudzie memy/ Internet, media społecznościowe

Trzeci kandydat?

Z najnowszych sondaży wynika, że aż trzy procent obywateli jeszcze nie zdecydowało, na którego kandydata zagłosuje podczas zbliżającej się II tury wyborów prezydenckich. Internauci mają świetne rozwiązanie. Może warto połączyć obu polityków, by wyszedł prezydent idealny? Poznajcie Anfała Trzaskudę!

Rafał Trzaskowski Rafał Trzaskowski memy/ Internet, media społecznościowe

Rafał Trzaskowski wystąpił w "365 dni"?

Ten mem udostępniły w mediach społecznościowych nawet polskie sławy. Mowa między innymi o Andrzeju Saramonowiczu czy Monice Zamachowskiej. Internetowy obrazek wywołał ogromną burzę, ponieważ jego autora, który połączył wizerunek Rafała Trzaskowskiego z cytatem z ekranizacji powieści "365 dni" Blanki Lipińskiej, posądzono o seksizm. 

Rafał Trzaskowski Rafał Trzaskowski memy/ Internet, media społecznościowe

Rafał "ciacho" Trzaskowski

Niewątpliwie Rafał Trzaskowski należy do grona atrakcyjnych mężczyzn, więc nie dziwi fakt, że kobiety lubią zawiesić na nim oko. W internecie krąży coraz więcej memów na temat urody polityka. Wspomniany już wcześniej Andrzej Saramonowicz z dystansem i w satyrycznej formie zasugerował nawet, że kobiety, które nie interesują się tematyką wyborów i polityką, powinny zagłosować na przystojniejszego kandydata. 


Rafał Trzaskowski rozbawiony memem z samym sobą

Pies Rafała Trzaskowskiego Pies Rafała Trzaskowskiego memy/ Internet, media społecznościowe

Kariera medialna Bąbla

Karierą medialną może pochwalić się nie tylko prezydent Warszawy, ale również jego pies. Bąbel zajmuje istotne miejsce w życiu Rafała Trzaskowskiego, dlatego memy z jego udziałem nie dziwią chyba nikogo. Buldożek francuski bywa uczestnikiem konkursów organizowanych dla czworonożnych pupili. 

Rafał Trzaskowski, Andrzej Duda Rafał Trzaskowski, Andrzej Duda memy/ Internet, media społecznościowe

Kobiety wybrały?

Choć uroda z pewnością nie powinna przyćmić ważnych poglądów politycznych, które wyznają kandydaci, jest również istotnym czynnikiem w wyborze prezydenta. Nie od dziś wiadomo, że głowa państwa pełni funkcję reprezentanta kraju na arenie międzynarodowej, dlatego wzbudzający sympatię uśmiech robi świetne wrażenie i może przełamać pierwsze lody w negocjacjach politycznych. Ten mem dość stereotypowo, ale zabawnie i trafnie określa, który z kandydatów pod względem atrakcyjności miałby większe szanse u kobiet. Zgadzacie się z internetowym obrazkiem?

Andrzej Duda Andrzej Duda mem/ Internet, media społecznościowe

Andrzej Duda też ma fanki

Nie zapominajmy o tym, że obecnie urzędujący prezydent RP również nie może narzekać na brak zainteresowania ze strony płci przeciwnej. Jego wierną fanką była popularna Jolka Rosiek, dziewczyna, która rzuciła się politykowi na szyję, a później w sieci snuła domysły na temat ich rzekomego romansu. 

Andrzej Duda Andrzej Duda mem/ Internet, media społecznościowe

Człowiek "mem"...

Choć memy o Andrzeju Dudzie są powszechnym zjawiskiem, rzadko kiedy dotyczą one wyglądu prezydenta. Najczęściej nawiązują do niezwykle rozbudowanej mimiki polityka, która uchwycona na fotografiach idealnie wpasowuje się w kanon internetowych obrazków. 

Andrzej Duda Andrzej Duda mem/ Internet, media społecznościowe

... i człowiek "orkiestra"

Memy potrafią rozbawić internautów do łez. Szczególnie wtedy, kiedy są trafne i odnoszą się do aktualnych tematów społecznych. W tym przypadku sytuacje z areny politycznej przekładane są na życie codzienne. Jesteście fanami takich obrazków?

Rafał Trzaskowski Rafał Trzaskowski Źródło: społem

Afera dżemowa

Dwa lata temu Rafał Trzaskowski zamiast na defiladę wybrał się do sklepu spożywczego. Nie wszystkim się to spodobało.

Rafał Trzaskowski Rafał Trzaskowski autor nieznany

Rafał Trzaskowski podróżuje metrem

W sieci pojawiło się również sporo memów dotyczących Rafała Trzaskowskiego podróżującego metrem. Zdaniem internautów dla kandydata ubiegającego się o urząd prezydenta było to niecodzienne doświadczenie.

Debata Debata

Debata, której nie było

Wszyscy z zapartym tchem oczekiwali na debatę prezydencką, jednak musieli obejść się smakiem. Kontrkandydaci nie mieli okazji się ze sobą zmierzyć. Każdy z nich przeprowadził własną rozmowę z mediami. 

Walka o głosy Walka o głosy autor nieznany

Walka o głosy

To ostatnia prosta przed wyborami prezydenckimi, które odbędą się już w niedzielę. Obaj kandydaci liczą na poparcie wyborców Roberta Biedronia i Krzysztofa Bosaka. Ta kwestia również stała się obiektem żartów.