Nie żyje dziennikarka Anna Luboń. Miała 45 lat

Anna Luboń była dziennikarką i szefową działu kulturalnego magazynu Elle. Zmarła 31 maja.

Anna Luboń od lat była związana z magazynem Elle. Pracowała głównie dla działu Kultura Elle, w którym była też szefem. Przeprowadziła wiele wywiadów z najbardziej znanymi ludźmi kultury, takim jak Dawid Podsiadło, Gosia Baczyńska czy Agnieszka Holland. Anna Luboń zmarła z powodu choroby nowotworowej. 

Anna Luboń nie żyje

Informacja o śmierci pojawiła się na stronie internetowej magazynu Elle.

Była wcieleniem tego, co ma w swoim kulturalnym, intelektualnym i stylowym zapleczu tytuł taki jak ELLE. Od wielu lat pisała i mówiła dla Was o książkach, teatrze, filmie i robiła to niepowtarzalnym językiem, który bez podpisu autorki był rozpoznawalny od pierwszych zdań. [...] - czytamy na stronie Elle.pl

Krótko po tym w mediach społecznościowych pojawiły się liczne posty żegnające dziennikarkę. Jej śmierć była nagła i zaskoczyła wszystkich.

Aniu, nie. Nie chcę tak. Nie chcę uwierzyć. Nie wiedziałem, że chorowałaś, nie miałem pojęcia. Dwa tygodnie temu, w dniu Twoich urodzin, napisałem do Ciebie: Jesteś cudowna, pamiętaj o tym. Odpisałaś: Mój Ty!
Kochana moja... niech Ci tam będzie czarno-biało i ELLEgancko. Miałaś piękne życie, nie mogę się pogodzić z tym, że takie krótkie. Dziękuję, że byłam obok przez chwilkę... Będę tęsknić, już tęsknie.
Są takie dni, chwile, sytuacje, które chciałoby się, żeby nie nadeszły... A to już trzeci raz w ostatnich 20 latach, każda z nich bezsensowna, niewytłumaczalna i przedwczesna. Ogromny smutek, żal, złość i niezgoda połączone z bezradnością. - czytamy na profilu facebookowym dziennikarki.

O chorobie dziennikarki wiedziało niewielu. Anna Luboń miała zaledwie 45 lat.