Hanna Lis świętuje 50. urodziny. Czas się dla niej zatrzymał, ale los nie zawsze był łaskawy. Cierpiała na poważną chorobę

Hanna Lis kończy dziś pięćdziesiąt lat. Od lat robi karierę, która sprawia, że jest dziennikarką rozpoznawalną w całym kraju. Jak zmieniała się na przestrzeni lat?

Hanna Lis to osoba, obok której nie można przejść obojętnie. Można zobaczyć ją nie tylko w telewizji, ale też w mediach społecznościowych, których jest aktywną użytkowniczką. Często zabiera głos w ważnych kwestiach dotyczących kraju i nie tylko. 

Choć trudno w to uwierzyć, Hanna Lis świętuje dziś pięćdziesiąte urodziny.

Początki kariery Hanny Lis

Hanna Lis to dziennikarka i prezenterka znana w całym kraju. Karierę na ekranie rozpoczęła jako prowadząca "Teleexpresu". Prowadziła także programy takie jak "Klub dobrej książki", "Twój dekalog" i "Stopklatka". Następnie przeszła do konkurencyjnej stacji TV4, gdzie prowadziła i wydawała "Dziennik". Niedługo potem przejęła rolę kierownika zespołu redakcyjnego.

Popularna dziennikarka zagrała także w filmie "Rób swoje, ryzyko jest Twoje" w reżyserii Mariana Terleckiego. Hanna, jeszcze wówczas Smoktunowicz, po TVP i TV4 dostała propozycję prowadzenia wydarzeń w Polsacie, gdzie współpracowała z Tomaszem Lisem. Wtedy prezenterzy zaczęli spotykać się prywatnie. Po zwolnieniu mężczyzny ze stacji Hanna również zrezygnowała ze swojej posady i powróciła do TVP.

Życie prywatne dziennikarki

Najgłośniejszym związkiem Hanny Lis było małżeństwo z Tomaszem Lisem, po którym przejęła nazwisko. Media spekulowały bowiem, że romans z dziennikarką był głównym powodem rozstania Tomasza Lisa z Kingą Rusin, z którą Hanna się przyjaźniła, a nawet była świadkową na jej ślubie.

Jej pierwszym mężem był Robert Smoktunowicz, z którym była związana przez dziewięć lat. Następnie spotykała się z Jackiem Kozińskim. Ze związku urodziły się dwie córki. Para nigdy nie wzięła ślubu.

Hanna Lis - choroba

Znana dziennikarka przez kilkanaście lat walczyła z endometriozą. Wciąż była niewłaściwie diagnozowana i leczona. Teraz działa na rzecz kobiet i szerzy wiedzę na temat tej przypadłości, która może nawet nie dawać objawów. Przez tę chorobę kobiety często mają problemy z zajściem w ciążę, a Hanna wiele razy podkreślała, że narodziny córek były dla niej cudem.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.