Monika Olejnik stanęła w obronie stacji TVN. "Historia zatoczyła koło. Ponownie przeszkadza telewizji rządowej"

Monika Olejnik wypowiedziała się na temat publicznego sporu Telewizji Polskiej przeciw TVN. Na Instagramie zamieściła wpis, komentując całą sprawę.

Telewizji Polskiej od zawsze przeszkadzał TVN, niezależnie od tego, jaka partia rządziła krajem. "Wiadomości" są narzędziem, które przekazuje stanowisko TVP w różnych sprawach. Kilka miesięcy temu skomentowano udział Kingi Rusin w gwiazdorskiej imprezie emitując żenujący materiał na ten temat.

Zobacz wideo Monika Zamachowska o aferze z Kingą Rusin

Ostatnio w "Faktach" pojawił się materiał, który krytykował Jarosława Kaczyńskiego, dlatego w programie informacyjnym TVP1 zaatakowano rodzinę prowadzącej "Fakty" Justynę Pochankę. Na jednym obraźliwym materiale się nie skończyło, dlatego głos w sprawie zabrała jedna z gwiazd TVN - Monika Olejnik. 

Monika Olejnik staje w obronie TVN

Na Instagramie prowadzącej "Kropki nad i" pojawił się długi wpis na temat historii jej pracy w TVN oraz relacji stacji z rządzącymi i Telewizją Polską. Olejnik stwierdziła, że niezależnie, jaka partia rządziła krajem, zawsze przeszkadzały jej wolne media. 

W obronie dziennikarstwa! Odkąd pamiętam politykom w różnym stopniu, ale zawsze przeszkadzały wolne media. Tak było za czasów rządów SLD, AWS, PO, czy teraz PiS - napisała Monika Olejnik.

Dziennikarka przypomniała, że zawsze zarzucano jej, że jest stronnicza w rozmowie z politykami. Napisała, że rządzący nie chcą zaakceptować, że media kształtują demokrację. 

Nie wszyscy politycy chcą zrozumieć, że wolne media są istotną częścią dla odpowiedzialnego kształtowania demokracji - stwierdziła.

Monika Olejnik stwierdziła, że historia lubi się powtarzać i teraz jesteśmy tego świadkami. Telewizji Publicznej zawsze przeszkadzał TVN.

Pamiętam, jak za czasów prezesa TVP Roberta Kwiatkowskiego powstawały specjalne programy przeciwko TVN-owi. Teraz za czasów prezesa Łopińskiego historia zatoczyła koło. TVN ponownie przeszkadza telewizji rządowej.

Prowadząca zaapelowała do rządzących i przypomniała, że dziennikarze nie są politykami. 

Jesteśmy dziennikarzami, a nie politykami! Jeszcze w radiowej Trójce mieliśmy odwagę dawać ludziom poczucie wolności w tragicznych czasach. Apeluję o szacunek i stop agresji!

Zdecydowanie Monika Olejnik ma rację i w tym trudnym czasie nie powinniśmy być dla siebie wrogami. Niezależnie z jakiej stacji, czy medium jesteśmy. 

Więcej o:
Komentarze (54)
Monika Olejnik stanęła w obronie stacji TVN. "Historia zatoczyła koło. TVN ponownie przeszkadza telewizji rządowej"
Zaloguj się
 • gapcio2010

  Oceniono 40 razy 24

  Nie zawsze podoba mi się to, co słyszę w TVN. Ale trzeba przyznać że, dziennikarze tej stacji są profesjonalistami. TVP jest pełne przypadkowych ludzi, cenionych przez swoich szefów za bezinteresowną propagowanie chamstwa i brak kultury, prostactwo i hipokryzję. O "przekonywujacej" na wizji pani Holeckiej wraz z przyległościami , mieszkańcy kamienicy na Powiślu, też mieliby baaaardzo wiele do powiedzenia, gdyby TVN miał zrobić o tym material.....

 • minio30

  Oceniono 21 razy 17

  Ta władza nie lubi"ciekawskich" dziennikarzy, zadających niewygodne pytania. Marzeniem tej władzy jest by każdy dziennikarz wysmarował się wazeliną...ale tak się nie da. TVN jest wrogiem bo pokazał pazerność i kolesiostwo PiSu: 2 wieże ,sprawę Banasia, loty Kuchcińskiego, moralność w stylu Pięty, współczucie dla niepełnosprawnych w stylu Krynickiej i Żalka, głosowanie na 2 ręce w partii Morawieckiego, budowę promów w stoczni szczecińskiej, ochronę środowiska na przykładzie Puszczy Białowieskiej w osobie Szyszki itp itd. Dlatego PiSowcom tak przeszkadza Olejnik ,Pisecki

 • matlak2

  Oceniono 14 razy 12

  TVP w rywalizacji z TVN czy Polsatem wygrywa zdecydowanie, prawie tak wysoko jak triumfowała (1:27) premier Szydło w Brukseli i stąd zapewne przytuli 3/4 z 2 mld nagrody, jaką przyznał jedynie słusznym mediom rząd IV RP. W takim samym mniej więcej stosunku wygrywają tuzy TVP (Holecka, Adamczyk, Ziemiec, Klarenbach, Rachoń, Pineiro itd.itd.) z red. Olejnik. Dla rządzących jest "wredną babą", która stawia - o, zgrozo - wcześniej nie konsultowane pytania, "jątrzy" itd.itd. To fakt, że niekiedy p. Monika przerywa swoim rozmówcom, bywa, ze niepotrzebnie, ale - z drugiej strony - ma kobieta anielską cierpliwość do wielu swoich rozmówców, którzy pie... trzy po trzy para piętnaście. Brylują w tym reprezentanci opcji rządzącej, usiłujący wciskać kit oparty na wytycznych z Nowogrodzkiej i "przekazach dnia". Bezmózgi, klakierzy, ludzie znikąd, którzy za Chiny nie nadają się na zajmowanie powierzonych im przez partię / "partia mnie tu postawiła" mawiano w głębokim PRL / stanowisk i funkcji. Podziwiam p. Olejnik za to, bo ja na jej miejscu postąpiłbym tak jak redaktor ze skeczu "wywiad z politykiem" kabaretu NEO-nówka (" Ożesz ty ch... pier... /.../ żebym cię tu więcej nie widział").

 • kocurko

  Oceniono 11 razy 11

  TVP jest tak uczciwa w swoich atakach na TVN, jak złodziej krzyczący "gonić złodzieja"

 • Marek Nowak

  Oceniono 12 razy 10

  Z takim brakiem profesjonalizmu, rzetelnosci, w innej stacji tv nawet osiedlowej nie spotkamy się. TVP jest przykladem kpiny z demokracji, przykladem kolesiostwa partyjnego, braku tolerancji. TVP przedstawia "brudne dziennikarstwo". Nie moze używać okreslenia tv publiczna ( ani o zgrozo narodowa). Jest tv partyjną.

 • Jan Kot

  Oceniono 9 razy 9

  Gdyby Goebbels miał taką telewizję jak TVP to niemcy do dzisiaj by nie wiedzieli że przegrali wojnę.

 • adamsky33

  Oceniono 10 razy 8

  Bardzo dobrze, ze jest TVN, Polsat, Onet, Radio TOKFM itd...przynajmniej wiemy co dzieje sie naprawde w Polsce. TVPiS to jest syf!

 • Wojciech Joński

  Oceniono 6 razy 6

  Mlodsi tego nie znają. Za PRL, żeby się dowiedzieć co się w kraju naprawdę dzieje słuchano Radia Wolna Europa. Teraz mamy TVN i bardzo dobrze. Każda partia ma coś za uszami. Próbuja to ukryć z miernym skutkiem !

 • ciesiol

  Oceniono 6 razy 6

  nie widze powodow aby utrzymywac TVP. czas zamknac ta szczujnie gdzie kariery robi sie serwilizmem, psychopatycznymi relacjami i gdzie uczy sie jak byc "menda" bo to jest zrodlo sukcesu. Czas na zmiane ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX