Produkcja "Na Wspólnej" wydała oświadczenie w sprawie zwolnienia aktorów. "Zasady zostały dobrowolnie zaakceptowane" [TYLKO U NAS]

"Na Wspólnej" jak na razie znika z anteny. Umowy z występującymi w serialu aktorami zostały rozwiązane. Sytuację skomentowała produkcja.

Aktorzy występujący w serialu "Na Wspólnej" zostali zwolnieni. Co więcej, Sylwia Gliwa twierdzi, że ich wynagrodzenie za przepracowany miesiąc obcięto. Aktorka w telenoweli występuje od pierwszego odcinka.

"Na Wspólnej". Tragiczny wypadek Ewy i Elżbiety

Zobacz wideo

Co dalej z "Na Wspólnej"?

Serialowa Monika nie kryje rozgoryczenia z powodu decyzji produkcji.

Postawiono nas pod ścianą. Firma Fremantle, która produkuje 'Na Wspólnej', rozwiązała z nami umowy o dzieło z dnia na dzień. Była nawet informacja, że jak nie podpiszemy rozwiązania umowy, nie dostaniemy wynagrodzenia za marzec. Firma, by przetrwać, musi się desperacko ratować. Dlatego okrojono nam wypłatę za poprzedni miesiąc mimo zrealizowania naszej pracy - wyznała w rozmowie z "Faktem".

Fani "Na Wspólnej" zaniepokoili się o przyszłość swojego ulubionego serialu. Mamy dla nich dobrą wiadomość. Stacja TVN potwierdziła w komunikacie, że produkcja wróci na antenę. Kiedy? Tego niestety jeszcze nie wiadomo. Sprawę skomentowała też firma zajmująca się produkcją telenoweli.

Priorytetem FremantleMedia Polska jest zapewnienie bezpieczeństwa swoich przedstawicieli, pracowników, współpracowników i podwykonawców zaangażowanych w produkcję serialu „Na Wspólnej”. Wobec zaistniałego stanu epidemii i realizując wytyczne instytucji państwowych i międzynarodowych, podjęliśmy wspólnie z TVN trudną decyzję o zawieszeniu produkcji serialu.
Mając na uwadze regulacje wewnętrzne FremantleMedia oraz oczekiwania partnerów, niezwłocznie po podjęciu decyzji przystąpiliśmy do rozliczania zrealizowanych prac oraz uzgodnienia zasad dalszej współpracy.
Treść uzgodnień z osobami zaangażowanymi w produkcję jest objęta poufnością. Zaproponowane przez FremantleMedia Polska zasady współpracy mają na celu przede wszystkim zapewnienie możliwości wznowienia produkcji niezwłocznie po ustaniu stanu zagrożenia. Zasady te zostały dobrowolnie zaakceptowane przez uczestników produkcji, a ich przyjęcie nie było warunkiem rozliczenia wykonanych prac.
Wyrażamy nadzieję, że już niedługo ekipa produkcyjna wraz ze wszystkimi aktorami „Na Wspólnej” znów spotka się na planie i będziemy mogli kontynuować produkcję kolejnych odcinków.

Producenci także potwierdzili powrót serialu. Fani mogą być więc spokojni.

Więcej o:
Komentarze (35)
Produkcja "Na Wspólnej" wydała oświadczenie w sprawie zawieszenia serialu [TYLKO U NAS]
Zaloguj się
 • tk101010

  Oceniono 16 razy 14

  Może jakiś procent ludzi oderwie się od pustych seriali i przeczyta pierwszą książkę w roku. Byłby to jakiś pozytyw tego czasu.

 • Jan Kot

  Oceniono 16 razy 10

  Do wiadomości p. Sylwi. Tysiące ciężko pracujących polaków w Polsce są w takiej sytuacji. Dla trzeciorzędne aktoreczki zawsze znajdzie się praca w Biedrze na kasie.

 • gapcio2010

  Oceniono 8 razy 8

  A kiedy wreszcie zakończą KLAN i M JAK MIŁOŚĆ? To są dopiero wyrzucane pieniądze....

 • aagaj

  Oceniono 8 razy 6

  Dykiel i Hryniewiczowi mniej zaszkodzi bo emeryci !

 • striepo

  Oceniono 5 razy 5

  W Polskiej TV jest patologia, żadnych ambitnych treści, paradokumenty, polskie seriale i teleturnieje a później się dziwią że widownia słaba.
  Od standardowej tv rok rocznie rzesze widzów odchodzi

 • epox

  Oceniono 5 razy 3

  ciężkie czasy nastały dla wszystkich ... jaką umowę Pani Gliwa podpisała nie wiemy ale skoro rozwiązano ją w taki sposób należy podejrzewać, że zrobiono to zgodnie z prawem. Co do zarobków ... nic nie wiemy o tym bo o tym już Pani Gliwa nie wspomniała ... zapewne wysokość pensji powaliła by każdego więc troszkę kaski odłożyła.

 • pe_ro

  Oceniono 2 razy 2

  "...Firma Fremantle, która produkuje 'Na Wspólnej', rozwiązała z nami umowy o dzieło z dnia na dzień...". Zawarli umowę o dzieło aby płacić mniejsze podatki i nie płacić od gaży ZUSu a później płacz, że dostają groszową emeryturę. Jakie składki taka emerytura.

 • stareradio

  Oceniono 1 raz 1

  Kocham ten bełkot PRowców po Koźminie. Oświadczenie fremantle esencja korpo nowomowy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX