Produkcja "Na Wspólnej" wydała oświadczenie w sprawie zwolnienia aktorów. "Zasady zostały dobrowolnie zaakceptowane" [TYLKO U NAS]

"Na Wspólnej" jak na razie znika z anteny. Umowy z występującymi w serialu aktorami zostały rozwiązane. Sytuację skomentowała produkcja.

Aktorzy występujący w serialu "Na Wspólnej" zostali zwolnieni. Co więcej, Sylwia Gliwa twierdzi, że ich wynagrodzenie za przepracowany miesiąc obcięto. Aktorka w telenoweli występuje od pierwszego odcinka.

"Na Wspólnej". Tragiczny wypadek Ewy i Elżbiety

Zobacz wideo

Co dalej z "Na Wspólnej"?

Serialowa Monika nie kryje rozgoryczenia z powodu decyzji produkcji.

Postawiono nas pod ścianą. Firma Fremantle, która produkuje 'Na Wspólnej', rozwiązała z nami umowy o dzieło z dnia na dzień. Była nawet informacja, że jak nie podpiszemy rozwiązania umowy, nie dostaniemy wynagrodzenia za marzec. Firma, by przetrwać, musi się desperacko ratować. Dlatego okrojono nam wypłatę za poprzedni miesiąc mimo zrealizowania naszej pracy - wyznała w rozmowie z "Faktem".

Fani "Na Wspólnej" zaniepokoili się o przyszłość swojego ulubionego serialu. Mamy dla nich dobrą wiadomość. Stacja TVN potwierdziła w komunikacie, że produkcja wróci na antenę. Kiedy? Tego niestety jeszcze nie wiadomo. Sprawę skomentowała też firma zajmująca się produkcją telenoweli.

Priorytetem FremantleMedia Polska jest zapewnienie bezpieczeństwa swoich przedstawicieli, pracowników, współpracowników i podwykonawców zaangażowanych w produkcję serialu „Na Wspólnej”. Wobec zaistniałego stanu epidemii i realizując wytyczne instytucji państwowych i międzynarodowych, podjęliśmy wspólnie z TVN trudną decyzję o zawieszeniu produkcji serialu.
Mając na uwadze regulacje wewnętrzne FremantleMedia oraz oczekiwania partnerów, niezwłocznie po podjęciu decyzji przystąpiliśmy do rozliczania zrealizowanych prac oraz uzgodnienia zasad dalszej współpracy.
Treść uzgodnień z osobami zaangażowanymi w produkcję jest objęta poufnością. Zaproponowane przez FremantleMedia Polska zasady współpracy mają na celu przede wszystkim zapewnienie możliwości wznowienia produkcji niezwłocznie po ustaniu stanu zagrożenia. Zasady te zostały dobrowolnie zaakceptowane przez uczestników produkcji, a ich przyjęcie nie było warunkiem rozliczenia wykonanych prac.
Wyrażamy nadzieję, że już niedługo ekipa produkcyjna wraz ze wszystkimi aktorami „Na Wspólnej” znów spotka się na planie i będziemy mogli kontynuować produkcję kolejnych odcinków.

Producenci także potwierdzili powrót serialu. Fani mogą być więc spokojni.

Więcej o: