Żona Borysa Szyca opowiedziała o depresji. "Choroba od lat nie jest mi obca"

Justyna Nagłowska, żona Borysa Szyca, opowiedziała o swojej walce z depresją. Mimo że udało jej się uporać z chorobą, ta do niej wraca.

Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją przypada na 23 lutego. Z tej okazji wiele znanych osób opowiedziało o swojej walce z tą chorobą. Z depresją borykała się również Justyna Nagłowska. Żona Borysa Szyca zamieściła obszerny wpis. 

Żona Borysa Szyca o depresji

Justyna Nagłowska chorowała na depresję, jednak nie chce teraz ze szczegółami rozpisywać się na temat stanów, które jej towarzyszyły. Dlaczego? Kobieta jest obecnie w ciąży i nie chce narażać się na dodatkowe stresy. Jak sama przyznaje, samo opowiadanie o chorobie wciąż wywołuje u niej bardzo dużo emocji.

Jak już niektórzy wiecie, ta choroba od lat nie jest mi obca. Dotyka też coraz większą liczbę ludzi. Po cichu zabiera ich z tego świata. Nie rozumieją jej bliscy cierpiących osób, jest często bagatelizowana - kwitowana stwierdzeniem - „ogarnij się”. Opowiem jeszcze o moich doświadczeniach z depresją, ale dopiero kiedy ja i mój synek będziemy już razem, a moja gospodarka hormonalna się ustabilizuje. Na czas trwania ciąży wycofałam się z poruszania tego tematu publicznie, dla naszego dobra, bo to zawsze generuje spore emocje - pisze poruszona.

Dlaczego więc mimo to zdecydowała się zamieścić wpis? Sama doskonale wie, jaką poważną chorobą jest depresja, więc nie chciała, aby Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją przeszedł niezauważony w jej mediach społecznościowych. 

Ale nie chciałam, aby ten dzień przeszedł tu bez echa. Świadomość tego, co mi szkodzi, co powoduje, że wracam na tory choroby, to część mojego życia w zdrowiu. Zdobyłam ją podczas pracy z psychologiem, do czego i Was bardzo namawiam...-dodaje.

Cały wpis Justyny Nagłowskiej przeczytasz poniżej:

Borys Szyc i Justyna Nagłowska pod koniec 2019 roku wzięli ślub, a za kilka miesięcy na świat przyjdzie ich pierwsze dziecko.

Zobacz wideo Premiera

RG