Olga Tokarczuk doceniona podczas gali Bestsellery Empiku 2019. Otrzymała wyjątkową nagrodę, którą odebrał jej syn

Olga Tokarczuk została wyróżniona i doceniona podczas tegorocznej gali Bestsellery Empiku 2019.

Wręczenie nagród Bestsellery Empiku 2019 już za nami. Wielu twórców zostało nagrodzonych i wyróżnionych, ale największą niespodzianką była nagroda, którą wręczono jako ostatnią. Mowa o statuetce w kategorii Wydarzenie roku 2019, która trafiła do Olgi Tokarczuk.

Kasia Tusk nie rozumie, dlaczego Olga Tokarczuk ma tak mało obserwujących na Instagramie

Zobacz wideo

Olga Tokarczuk wyróżniona na Bestsellerach Empiku 2019

Pisarka nie pojawiła się na gali, ale za to nagrodę w jej imieniu odebrał syn, Zbyszko Fingas, który również wygłosił przemowę na scenie. Zdradził przy okazji, dlaczego Olga Tokarczuk nie zjawiła się na gali. Okazuje się, że zaczęła pisać kolejną książkę, a także odpoczywa w swojej "samotni".

Drodzy państwo, jestem tutaj oczywiście w zastępstwie, bo nie ma nagrody po tym noblowskim zamieszaniu tak ważnej i gali tak wspaniałej, żeby skłonić mamę do wyściubienia z samotni, w której zaszyła się, żeby pisać książki i odpoczywać. Ale pragnę przekazać jej wyrazy radości i wdzięczności wobec swoich czytelników zarówno tych, którzy teraz pierwszy raz sięgnęli po jej książki, ale też tych, którzy do nich wrócili. No i mam nadzieję, że dostarczyły wiele radości i trochę refleksji - powiedział.
 

Gratulujemy! 

KM

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.